MVRDV та OODA перетворять колишній нафтопереробний завод на екомісто

/ Події /

У португальському місті Матосіньос на місці нафтопереробного заводу побудують екопоселення.

Проєкт передбачає облаштування інноваційного екологічно чистого району з житловими масивами, університетським містечком, великим парком й громадськими просторами. Його розробкою займатиметься міжнародний консорціум на чолі з архітектурними студіями MVRDV і OODA. До команди також увійшли LOLA, Thornton Tomasetti, A400 і LiveWork, пише Archdaily.

Команда фахівців, що займатиметься проєктом. Фото: Walter Branco

Створений у 1970 році нафтопереробний завод розташований неподалік від Порту, другого за величиною міста у Португалії. Він мав важливе значення для місцевої економіки з моменту відкриття до виведення з експлуатації у 2021 роцы.  Нині ж архітектори прагнуть перетворити цю територію на екологічно свідомий та інноваційний район із врахуванням вдалого географічного розташування та збереження промислової спадщини.

Нафтопереробний завод, розташований на узбережжі Атлантичного океану, мав велике значенні для місцевої економіки. Фото: Walter Branco

“У нас є план створити “місто у місті” з урахуванням природних особливостей та розташуванням об’єкта. Натхнені місцевою культурою, ми хочемо спроєктувати тут місто майбутнього з глобальним усвідомленням сталого розвитку, що означає ренатуралізацію місця, повернення автохтонних видів і природного середовища, повторного використання промислової спадщини та встановлення передових технологій. Це не тільки дозволить виробляти зелену енергію, але також створить безпрецедентний ы стійкий міський простір”, – розповідає архітектор OODA Родріго Вілас-Боас.

Колишнє підприємство перетворять на екологічно чисте містечко, що має притягувати інвестиції. Фото: Walter Branco

Окрему увагу фахівці зосередять на створенні зеленої інфраструктури, щоб встановити зв’язок з навколишніми ландшафтами дюн. Поки на нафтопереробний завод очікує демонтаж, після чого рекультивуватимуть ґрунт. Про строки початку та завершення будівництва поки не повідомляють.    

Читайте також

Американська архстудія викупила бруталістську будівлю культового архітектора, аби зробити її реновацію
На Мальдівах будують місто на воді. Який вигляд воно матиме
IKEA допомагає створювати центри прийому біженців із України