Музей Метрополітен поверне Індії 15 скульптур, викрадених торговцем артефактами

/ Арт /

У колекції музею Метрополітен виявили понад 1000 робіт, повʼязаних з торгівцями награбованих старожитностей. 15 з таких робіть репатріювали до Індії. 

The Art Newspaper повідомляє, що передані Індії 15 скульптур охоплюють період з першого століття до н.е. до XI століття н.е.

Усі об’єкти були колись продані Субхашем Капуром, засудженим торговцем награбованими старожитностями, який раніше керував галереєю Art of the Past у Мангеттені. У листопаді минулого року суд в Індії засудив Капура до десяти років в’язниці за участь у крадіжці та незаконному вивезенні артефактів з країни.

Фото: ArtNews, Subhash Kapoor

Останніми роками до Метрополітену прикута увага, оскільки з’явилися запитання щодо сотень предметів старовини, які Капур придбав у Єгипті, Туреччині, Індії, Камбоджі та інших країнах.

Буквально минулого тижня два об’єкти, датовані третім століттям нашої ери — бронзова статуя, викрадена з археологічної пам’ятки Бубон, і бюст скульптури, викрадений з археологічної пам’ятки Перге, — були повернуті до Туреччини.

Фото: Бронзова статуя із Бубона та бюст із Перге

У звіті Метрополітену, опублікованому на початку цього місяця, було встановлено, що понад 1000 об’єктів у колекції музею мають прямі зв’язки з особами, яких або підозрюють, або засуджують за торгівлю награбованими старожитностями.

Багато інших установ, зокрема Національна галерея Австралії, повернули роботи, які вони придбали у Капура.

Читайте також:

На місці Античної академії Платона в Афінах побудують «зелений» музей

Фотомузей у Сан-Франциско закриють через високу орендну плату

Нащадки Терещенків планують звести музей авіабудування у родинному палаці XIX ст. на Житомирщині