Мозаїчне панно “Українська пісня” планують відреставрувати

Благодійний фонд "Має значення" встановив нового власника будинку, на якому розміщена мозаїка "Українська пісня", та звернувся до керівництва із запитом на огляд мозаїки. 

Про це повідомили у Фейсбук благодійного фонду.

“Наш фонд не просто загорівся ідеєю реставрації мозаїки “Українська пісня”, а й робить певні кроки, щоб ця подія відбулася! Процес завжди починається однаково — через бюрократію. Спочатку потрібно було з’ясувати хто новий господар історичного будинку на вул. Богдана Хмельницького, 26″, – пишуть в дописі “Має значення”.

Зазначимо, 25 травня відбувся тендер на купівлю будинку. Обовʼязковою умовою було укладання договору з Департаментом охорони культурної спадщини про збереження “Української пісні”.

Фото: Фонд “Має значення”

Новим власником будинку став “Житомирський меблевий комбінат”. Благодійний фонд вже познайомився з юристами підприємства та підготував звернення до вищого керівництва, щоб їм дали безперебійний доступ для огляду мозаїки.

“Якщо вона буде позитивною, то професіонали розпочнуть обстеження. Тут треба зазначити, що команда чекає цього шансу з 2019 року. Але попередній власник навідріз відмовився видати дозвіл. Якщо ж і тут відповідь стане негативною, то… ми цю справу все одно так просто не залишимо!”, – наголошують у фонді.

Зазначимо, попереднім власником будинку на вул. Богдана Хмельницького, 26 був ФК “Шахтар”. Одним з найбільших пошкоджень мозаїки є обличчя дівчини, яке відвалилося через опади.

 

 

Читайте також:

В центрі Києва осипається мозаїчне панно: власник будівлі не дає дозвіл на реставрацію

Мозаїка біля покинутого заводу “Електронмаш” під загрозою знищення

В окупованому Маріуполі росіяни знищили унікальні мозаїки