Морська вода охолоджує третину всіх готельних номерів Копенгагена

Кліматичні зміни сприяють розвитку систем централізованого охолодження.

Копенгаген використовує систему централізованого охолодження, яка є ефективною та більш екологічною, ніж використання кондиціонерів. Ключовий ресурс цієї системи є безкоштовним і широко доступним у столиці Данії – це морська вода, пише The Mayor.

Перша станція охолодження була встановлена в 2008 році. Морська вода закачується з копенгагенської гавані, а потім передається через систему замкнутого циклу. Експерти стверджують, що це зменшує споживання електроенергії на 40% порівняно з кондиціонерами.

Водночас, така система дозволяє звільнити простір у будівлях, і на місці  кондиціонерів, знятих з дахів, можна створити сади чи громадські простори.

Найчастіше таку систему охолодження в Копенгагені використовують готелі. Фото: State of green

Найпоширеніші користувачі системи централізованого охолодження – це готелі данської столиці. Станом на 2023 рік приблизно 8500 готельних номерів були обладнані інноваційним методом зниження температури в приміщенні. Це близько третини всіх готельних номерів у місті. Крім того, поступово до цієї системи почали підключатися кілька банків, музеїв і універмагів.

З тенденціями до підвищення температури в Європі очікується зростання попиту на такий вид послуг. За даними HOFOR (найбільшої комунальної компанії в Данії, що надає послуги водопостачання, управління стічними водами, централізованого опалення і централізованого охолодження), це допомагає скоротити викиди вуглицю на 70%.

 

 

Читайте також:

Вчені розглядають можливість будівництва доріг та споруд з переробленого пластику

Вчені розробили акумуляторну батарею, використавши цемент, воду та сажу

У Німеччині новий тренд: мешканці масово встановлюють сонячні панелі на балконах