Модерністську трамвайну диспетчерську на Львівській площі Києва переробили під кафе з шаурмою

Колишній модерністській трамвайній диспетчерській надали нове життя. Команда ресторатора Алекса Купера отримала дозвіл на оренду приміщення та відкрила там заклад з шаурмою.

Про відкриття закладу Алекс Купер розповів у своїх соцмережах напередодні.

Сама будівля трамвайної диспетчерської була зведена ще 1982 року за проєктом українського архітектора Віга Яноша Яношевича у стилі модернізму. У 1996 році трамвайну лінію, що йшла зі Львовської площі, закрили. Приблизно в той самий момент життя тимчасово покинуло будівлю.

Ілюстрація: Сергій Ревенко

Вже в період з 2002 до 2005 року у будівлі, за словами місцевих жителів, розміщувався заклад із китайською кухнею. Пізніше депо хотіли реконструювати, і навіть ходили чутки, що на його місці планується зведення входу на станцію “Львівська Брама”.

Однак завдяки діям небайдужих киян, місцева влада вирішила залишити будівлю в автентичному вигляді і передати її в оренду.

Фото: Влада Ралко/Facebook

«Наша мета – відремонтувати будівлю, зробити більш ефективною з погляду бізнесу та створити позитивний кейс, із якого може початися відновлення району Львівської площі… Щодо будівлі, то ми просто її відновимо, щоб усе мало такий вигляд, як на фотографіях 1982 року», – розповідає Купер у коментарі ЗМІ.

Наразі угоду про оренду підписали на півтора року.

 

 

Читайте також:

Дискримінація модернізму як спосіб знищення пам’яті

У Франції перенесли дату відкриття Нотр-Даму після реставрації

Уламки пам’яті. Як ми втрачаємо те, що можна врятувати