Міжнародна премія Dezeen Awards оприлюднила лонгліст – туди потрапили українські проєкти

/ Архітектура /

У 2022 році до переліку претендентів на перемогу включили більше десяти робіт учасників від України.

Зокрема, це проєкти в п’яти категоріях “Інтер’єр”, “Дизайн”, “Стійкість”, “Студії”, “Медіа”.

 

Інтер’єр

У підкатегорії “Інтер’єр малого простору” до лонглісту потрапили два проєкти:

  • Grogol Apartment від Mirzoyan Nastya Bureau в історичному будинку XIX століття у Києві. Квартира має два об’єми: спальну зону та зону для кухні і предметів особистої гігієни. Таке рішення покликане створити функціональний і збалансований простір, що уникає зайвих декоративних деталей. 

Grogol Apartment. Фото: Євгеній Авраменко

  • Suprematic Apartment від Svitanok. Архітектори зробили акцент на кольорових геометричних формах, натхненних супрематизмом, у монохромному просторі квартири. Світлі стіни, стеля та підлога утворюють єдиний фон для основних елементів – ліній, плям та крапок.

Suprematic Apartment. Фото: Марта Терех

У підкатегорії “Інтер’єри ресторанів і барів” теж відзначили дві роботи:

  • Dot Coffee Station 1 від YOD Group у Києві. “Цей інтер’єр – це наше вираження сучасного міського життя, – пояснюють дизайнери – Міцні цегляні стіни поєднуються з білою мозаїчною плиткою для підлоги, піксельним артом поп-культури та лавами”.

Dot Coffee Station 1. Фото: Андрій Безуглов

  • Terra від YOD Group у Винниках, що на Львівщині. Цей проєкт є частиною комплексу Emily Resort. У дизайні інтер’єру розробники прагнули втілити “величезні простори, насичені кольори, текстури та смаки, щедру природу, жагу до життя та екзистенціальну радість”.

Терра. Фото: Євгеній Авраменко

 

Стійкість

До підкатегорії “Екологічний інтер’єр” потрапив проєкт Fresh Black Roastery and Bar від Loft Buro. Це фудзона, що розташована у Рейтарська Circl – круглій модерністській будівлі, де провели капітальний ремонт.

Колишній простір басейну було включено до основного дизайну як “Театр обсмажування кави”, який вміщує столи на 20 осіб, а також місце для дегустації, ростер, пакувальний куточок та склад для готової продукції. 

Fresh Black Roastery and Bar. Фото: Loft Buro

 

Дизайн

До категорії “Дизайн” увійшли одразу чотири проєкти. Два з яких від Expolight – до підкатегорії “Дизайн архітектурного освітлення”.

  • Синагога Babyn Yar Holocaust Memorial Center від Expolight. Компанія розробила схему освітлення, яка адаптується до подвійної форми будівлі. Синагога має дві частини завдяки механічній конструкції та може бути як відкритою, так і закритою, ніби розгорнута чи складена книга.

Babyn Yar Holocaust Memorial Center. Фото: Expolight

  • Бульвар на Південній вулиці у Дніпрі від Expolight. Розробники створили концепцію освітлення, що ґрунтується на темі води, адже громадський простір було облаштовано на місці річки. У проєкті компанія хотіла повернути водойму на поверхню у вигляді струмка світла, щоби внести елемент природи в щільну міську забудову.

Освітлення бульвару у Дніпрі. Фото: Expolight

У підкатегорії “Дизайн одягу” відзначили Uni 6-Way Transforming Piece від Dzhus. Це універсальне вбрання із двох парк однакових штанів, які створені так, щоб їх можна було трансформувати або в дві асиметричні толстовки, або в комплект з худі і спортивних штанів, або в міні з відкритими плечима, або у лонгслів з капюшоном. 

Одяг-трансформер. Фото: DZHUS

У підкатегорії “Дизайн меблів” потрапили полиці від Svitanok. Система дерев’яних модульних конструкцій поєднує традиційність, технологічність і компактність. Меблі можна фіксувати одним дотиком за допомогою системи магнітів, що дозволяє їм залишатися у вертикальному положенні.

Модульні полиці від Svitanok. Фото: Артем Захарченко-Галицький

 

Студії

Українська команда Svitanok також стала номінантом у підкатегорії “Нова дизайнерська студія року”.

“У власних колекціях я ховаю поетичні та музичні флюїди своєї душі. Та показую їх світові через універсальну мову дизайну та моди”, – говорить автор та дизайнер бренду Артем Захарченко-Галицький.

Фото: Інна Ясногурська

Медіа

У підкатегорію “Візуалізація року” потрапив проєкт від Svitanok “Сходи – Зерно життя“.

“Сходи – Зерно життя”. Зображення: Артем Захарченко-Галицький

Також команда Svitanok здобула п’яту номінацію у підкатегорії “Сайт року (бренд)“.

Дизайн: Артем Захарченко-Галицький. Розробник: Костянтин Мороз

Dezeen Awards — це щорічна програма нагородження від тематичного видання Dezeen. У межах премії відзначають найкращі проєкти у сферах дизайну та архітектури. Цьогорічних конкурсантів оцінює міжнародна комісія, що складається із 93-х провідних фахівців зазначених вище сфер.

 

Ознайомитись із лонглістом Dezeen Awards 2022 можна тут.

 

 

Читайте також

Будинок вчених можуть повернути Львову: прокуратура подала позов

“Ми вирішили стати сучасними”. У Полтаві знищили два сграфіто на фасаді автовокзалу 

Волонтерки облаштували близько 50 порожніх будинків для переселенців