Міжнародна архітектурна спілка може обмежити членство росії в організації

Архітектурні спілки низки країн подали клопотання щодо обмеження статусу російського союзу архітекторів.

З відповідним проханням до Міжнародної спілки архітекторів звернулись країни Північного та Балтійського сектору, Польща, Німеччина, Канада та США, повідомляють в організації.

У письмовому зверненні вони просять призупинити інституційну діяльність та участь рф у Міжнародній спілці архітекторів, а також позбавити права голосу та номінування кандидатів з країни-агресорки. 

Рута Лейтанайте. Фото: sa.lt

Одним з ініціаторів такого рішення стала представниця Литовської архітектурної спільноти Рута Лейтанайте. 

“Коли росія розпочала війну в Україні, це був жахлива несподіванка. МСА відреагувала двічі: по-перше, закликала відновити мир, а по-друге, засудила війну, розв’язану росією в Україні.

Однак, якщо ми хочемо, щоб МСА мала впливовість і авторитет, організація має зробити більше. Її члени, як зазначено у статуті, насамперед сповідують цінності благополуччя та миру у світі. Це стосується всіх учасників. Але відколи росія розпочала війну в Україні, російський союз не засуджує війну”, – так пояснює архітекторка свою позицію.

Також в офіційному зверненні передбачили процедуру, за якою співпраця з російською спілкою може бути продовжена. Для цього автори клопотання пропонують підписати відкриту петицію, у якій йдеться про те, що архітектори рф засуджують російський напад на Україну. 

Нині цю пропозицію підтримала лише третина країн-представниць організації, однак ініціатори клопотання зазначили, що надалі вони будуть продовжувати рухатись у цьому напрямку.

 

 

Читайте також

Ескіз Мікеланджело продали за рекордну суму у 23 мільйони євро

Відбудовою Тростянця займатиметься австрійська компанія

В Україні пропонують перейменувати всі вулиці Пушкіна на честь Стівена Кінга