Між Україною та Молдовою відновиться залізничне сполучення

/ Події /

Залізничним маршрутом Березине-Бессарабка знову курсуватимуть потяги. Їх планують запустити восени 2022. 

Відповідний меморандум підписали напередодні міністри інфраструктури двох країн Олександр Кубраков та Андрій Спину, пише NewsMaker. 

“Цієї осені, 25 років по тому, залізниця Бессарабка-Березино знову запрацює”, – зазначили в міністерстві інфраструктури Молдови.

Міністри України й Молдови підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає відновлення руху поїздів від Березина на Одещині до молдовської Бессарабки. Фото: Андрій Спину / Telegram

Згідно з договором, цим шляхом Молдова зможе транспортувати товари через порт Ізмаїл на Дунаї, скоротивши затримки в порту Рені. Так само Україна – зможе експортувати товари до Молдови та країн ЄС.

“Відновлення руху на ділянці залізниці Березино-Бессарабка перетворить наше місто на міжнародний логістичний хаб, через який здійснюватиметься зв’язок портів Південний, Одеса, Чорноморськ, Білгород-Дністровськ, Ізмаїл, Рені, Джурджулешти, Галац, Браїла та Констанца”, – резюмували у відомстві.

Аби відновити роботу потягів маршрутом Березине-Бессарабка потрібно відбудувати ділянку залізничної колії завдовжки у 23 кілометри. Більша частина цього шляху розташована на території України і лише 1,2 кілометра – на території Молдови. До осені 2022 року країни планують відновити її спільними зусиллями.

 

 

Читайте також

“Бориспіль” увійшов у десятку кращих аеропортів Східної Європи

Київ пропонують сполучити веломаршрутом з Бучею та Ірпенем

Америка допоможе звести тимчасові зерносховища в Україні