“Місто живих стін”: Київ впроваджує стратегію вертикального озеленення

Столична влада започаткувала ініціативу з озеленення фасадів будівель, аби збільшити площу зелених насаджень у міському середовищі.

У межах проєкту “Місто живих стін” першою спорудою, яка отримала зелений фасад, стала адмінбудівля Управління екології КМДА, повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів Олександр Возний. 

За його словами, навіть в умовах обмеженого фінансування такий підхід може дозволити покращити екологічний стан столиці. Зокрема, вертикальне озеленення сприяє поліпшенню якості повітря завдяки поглинанню забруднювачів. Також “зелені” фасади створюють охолоджувальний ефект як ззовні, так і зсередини. 

“Існує дослідження, яке вказує, що на вулицях із вертикальним озелененням вміст діоксиду азоту менший на 40%, а зважених часток (пилу) – на 60%… Науково доведено, що влітку всередині приміщення із вертикальним озелененням температура нижча в середньому на 5 градусів у порівнянні з аналогічним приміщенням без зеленої стіни”, – пояснює Олександр Возний.

Облаштування вертикального саду на адмінбудівлі київського Управління екології та природніх ресурсів. Фото: Олександр Возний

Він зауважує, що найоптимальнішим варіантом для озеленення фасадів в столиці є використання винограду Вічі, оскільки рослина вкрай невибаглива й має здатність швидко розростатись.

“Він є ідеальним покриттям для великих площ огороджень, непривабливих бетонних блоків, парканів і стін. За рахунок вусиків ця виноградна лоза легко чіпляється за стіни, тому не вимагає особливої опори. А ще вона відрізняється бурхливим ростом – щорічний приріст пагонів становить 1-3 метри. Не більш важливим є те, що виноград Вічі дуже легко вирощувати, тому з цією задачею впорається навіть садовод-любитель”, – розповідає еколог.

Надалі в проєктах озеленення міста планують дедалі частіше використовувати виноград Вічі, зазначив Олександр Возний. До цієї ініціативи він закликає доєднатись також усіх охочих містян:

“Закликаю усіх приєднуватися до екоініціативи “Місто живих стін” — висаджувати Вічі на своїх будинках та офісах для того, щоб наше місто стало ще зеленішим”.

Варто зазначити, що вертикальне озеленення продовжує набирати популярності у світі. Зелені фасади можна побачити на вулицях Лондона, Парижа, Мадрида, Берліна тощо. Раніше ми писали про те, як реалізовують цей підхід у Відні.

 

 

Читайте також

Собор Паризької Богоматері оновить ландшафтний дизайн – візуалізації

У Польщі будуть використовувати воду з басейнів для чистки вулиць

Фінські дослідники пропонують використовувати піщані батареї замість звичайних