“Місто перетвориться на хутір”. Чи реально облаштувати міські луки замість газонів у Києві

/ Урбаністика /

Еколог про підстригання трави, створення міських лук та озеленення столиці.

Голова управління екології Олександр Возний в інтерв’ю The Village Україна на запитання, чи можна взагалі не косити газони у місті, відповів:

“На жаль, так не можна. Якщо ми перестанемо доглядати за газонами, то місто перетвориться на такий собі хутір. Бурʼяни можуть виростати до метрової висоти. Естетично місто втратить дуже багато”.

Натомість, запевняє Возний, нині шукають іншого рішення. Наприклад, дали доручення КП передбачити закупівлю трав для мавританських газонів. 

“Насіння складається із суміші різнотравʼя, яке квітне в різний проміжок часу. Це створює ефект галявини з різною висотою рослин. Такий газон не потребує регулярного скошення, його косять декілька разів на рік. Звичайно, ми не зможемо застосувати цей принцип на всій території міста. Спочатку почнемо висаджувати його на ділянках вздовж доріг, які розділяють тротуар від проїжджої частини. Так поступово ми будемо відходити від косіння”, – пояснює еколог.

Мавританські газони кияни та гості столиці зможуть побачити вже 2023 року у різних районах міста. Після експериментальних досліджень та аналізу, обіцяють масштабувати ініціативу.  

Квітучі луки вздовж автошляхів в Whittington Park Meadow. Джерело фото: River of Flowers

Також він додає, що газони у міському просторі все одно необхідні, адже у столиці є громадські місця, де люди полюбляють відпочивати на скошеній траві, наприклад, Поштова площа або Парк Слави.

На ділянці у Вінниці висадили міські луки. Тепер вирішують, чи продовжувати експеримент

“Ще одне рішення — на схилах у майбутньому ми хочемо відмовитися від використання газонів і засаджувати їх ґрунтопокривними ялівцями.

Ялівець вічнозелений, має класний естетичний вигляд, створює приємний хвойний запах у повітрі. Так ми хочемо й укріпити схили, і відійти від регулярного покосу”, – зауважує Возний та пояснює, що ініціативу будуть реалізовувати поступово через брак фінансування.

Косити чи колосити? Газони у великому місті

 

 

Читайте також

У львівському парку Івана Франка з’являться плесо та фонтан

Біля озера Коров’яче у Києві планують облаштувати ландшафтний заказник 

Зелений дах обов’язковий! У Празі запровадили нову будівельну норму