Про це повідомляє “Бюро спадщини”, завдяки яким, власне, це і стало можливим.
Reseau Art-Nouveau Network (RANN) – це міжнародна організація, яка займається дослідженням, збереженням та промоцією спадщини Арт-Нуво, або ж сецесії чи модерну, як цей архітектурний стиль зазвичай називають в Україні.
Наразі членами організації є 24 міста, а також є індивідуальні дослідники та блогери, які популяризують спадщину Арт-Нуво. У квітні 2023 р. Львів став почесним членом RANN.
Завдяки приєднанню до мережі RANN Львів отримав можливість заявити про свою багату сецесійну спадщину на міжнародному рівні.
На сайті представлено 16 об’єктів львівської сецесії, серед яких чиншові кам’яниці Строменґера, Стоффа, Штаубера, інтер’єри колишньої Торгово-промислової палати із розписами Фелікса Виґживальського та Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича із розписами Модеста Сосенка, а також перлина гуцульської сецесії – колишній будинок Страхового товариства “Дністер”, та багато інших цінних споруд.
Статусу почесного члена було досягнуто завдяки активній співпраці ЛКП “Бюро спадщини” управління охорони історичного середовища з RANN в рамках напрацювання заявки на отримання гранту від програми “Креативна Європа”.
Читайте також:
На Львівщині обрали переможців архітектурного конкурсу на проєкт благоустрою Майдану Незалежності