Міста Польщі, Німеччини та Франції підписали декларацію про співпрацю з Україною

/ Україна /

Чотири міста європейських країн заявили про підтримку постраждалих через росію населених пунктів. 

Про це повідомляє видання Zaxid.net з посиланням на міськраду Любліна. 

У документі, який підписали 7 червня, йдеться про гуманітарну допомогу та культурну співпрацю Любліна (Польща), Нансі (Франція), Мюнстера і Карлсруе (Німеччина) з українськими містами. Крім того, в декларації засуджують війну, розпочату росією, та виступають за членство України в ЄС. 

Мери чотирьох європейських міст під час триденної зустрічі у межах Веймарського трикутника обговорили допомогу у відбудові України після перемоги, підтримку та адаптацію за кордоном біженців і організацію культурних зустрічей. 

“Ми чітко засуджуємо агресію росії щодо суверенної України, висловлюємо захоплення наполегливістю її захисників і наше бажання підтримувати на рівні європейських міст прагнення України до членства в ЄС,– зауважив мер Любліна Кшиштоф Жук

До слова, напередодні Люблін, що є партнером Львова, залучив до зібрання гуманітарної допомоги та коштів для українських біженців своїх партнерів – німецькі міста Дельменхорст, Мюнстер та французьке місто Нансі. Останнє запросило доєднатись до ініціативи свого німецького побратима – Карлсруе. Завдяки мешканцям цих населених пунктів вдалось допомогти значній кількості постраждалих унаслідок війни та посприяти забезпеченню Львова необхідними ліками і продуктами.

 

 

Читайте також

Мінськ позбавили статусу міста-побратима Києва

Понад 150 міст у всьому світу припинили побратимські відносини з російськими містами

У житомирських школах більше не вивчатимуть російську мову – мер міста