Як йдеться в повідомленні на офіційних ресурсах Мінвідновлення, у складі комісії взяли участь представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерства оборони, Національної гвардії, Служби безпеки України та науковці з ДП “ДерждорНДІ”.
“Експерти провели візуальний огляд об’єктів, зафіксували на відео та фото найбільш критичні пошкодження мостів. Зокрема, було виявлено суцільну корозію балок та головних елементів прогонів, поздовжні тріщини у поверхнях опор з утворенням сталактитних відкладень всередині, руйнування бетону, наскрізна корозія балок у місцях зʼєднання з поперечними вузлами”, – йдеться у повідомленні.
Зазначимо, що міст Патона був визаний “непрацездатним” ще у 2018 році. Огляд об’єкту, згідно з регламентом, мав відбуватися кожного року. Утім, остання перевірка відбулася 2020 р.
У січні 2023 р. розпорядженням КМДА замовником робіт з реставрації мосту Патона визначено Службу відновлення Київської області. Проте, балансоутримувачем об’єкту лишається Київська міська адміністрація, яка відповідає за належний стан.
Наприкінці серпня Служба відновлення у Київській області оголосить тендер на проєктування реставраційних робіт мосту Патона.
Водночас Віталій Кличко вважає, що “центральна влада продовжує шукати приводи для маніпуляцій і дискредитації влади столиці”.
“За тиждень Державна комісія з перевірки мостових споруд, створена рішенням РНБО, вирішила зібрати інформацію щодо стану 28 000 мостів по всій Україні! Наразі комісія отримала дані щодо майже 22 500 штучних споруд. У публічній площині претензії лунають тільки до Києва…”, – зазначає він.
Також він наголошує, що два роки тому за наполяганням уряду, Мінінфраструктури місто передало його для ремонту в проєкт “Велике будівництво”. Оскільки важливо було, щоб роботи розпочалися якомога швидше.
За словами мера, місто регулярно обстежує міст і здійснює “критично важливі ремонтні роботи”, щоб підтримувати його в робочому стані.
Щодо мосту Метро, який також перебуває у аварійному стані, то його планували перебудувати до повномасштабної війни. За оцінками європейських фахівців, це коштувало б мінімум 500 мільйонів євро. Відповідний проєкт уже почали розробляти, але призупинили через війну.
Наразі розробляють проєкт першочергових аварійних робіт. Оновлення моста планують почати у 2024 році. Також частину мостового переходу, через Русанівську протоку, оновили в 2020 році.
Читайте також:
У Києві на Дарницькому мосту облаштували довгоочікувану розвʼязку