Мінкульт закликає ЮНЕСКО позбавити росію повноважень члена організації

/ Події /

Приводом для цього стала заява про проведення 45-ї сесії на території країни-окупантки.

Мінкульт спільно з Українським культурним фондом звернулися до ЮНЕСКО із закликом перенести 45-ту сесію з російської Казані в український Львів та виключити російську федерацію з лав організації. 

Про це йдеться у спільній заяві держустанов.

“Країна, що розпочала війну та використовує свою культуру як інструмент пропаганди — не може бути членом ЮНЕСКО та впливати на рішення організації. Адже її дії свідчать, що вона не тільки не розділяє статутних цілей ЮНЕСКО, а й повністю їм протилежить. 

російські культурні діячі сьогодні стають рупорами нищівної кремлівської пропаганди і використовують в своїй риториці мову ненависті. Такій державі не можна надавати слово щодо захисту культури”, — зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Варто зазначити, що з початку широкомасштабного наступу на Україну армія рф вже пошкодила щонайменше 139 лікарень та 518 закладів освіти, обстріляла більше 40 машин екстреної медичної допомоги. Щонайменше 143 дитини загинули, понад 216 – отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Також нищівних втрат зазнає українська культурна спадщина. Унаслідок бойових дій з боку рф – авіаударів та артилерійських обстрілів – вже знищено та пошкоджено понад 130 різних пам’яток та об’єктів культури

Нагадаємо, що напередодні ЮНЕСКО вже закликало російську сторону припинити руйнування культурних цінностей в Україні. Таку декларацію 18 березня ухвалили на другому позачерговому засіданні Комітету з охорони культурної спадщини.

 

 

Читайте також

Демонструвати російський символ війни Z відтепер незаконно в Німеччині

Знижки до 100%: Booking надає українським біженцям доступне житло за кордоном

Швейцарська компанія з виробництва будівельних матеріалів Holcim йде з росії