Мінкульт все ж рекомендував демонтувати пам’ятник радянському генералу Ватутіну

/ Урбаністика /

Про це йдеться на сайті Міністерства культури та інформаційної політики. 

25 січня установа провела засідання експертної комісії щодо подальшої долі пам’ятників радянських і російських діячів у Києві. 

Щодо скульптури радянського генерала Миколи Ватутіна фахівці МКІП рекомендували КМДА демонтувати та перенести її, а також визнати об’єкт таким, що відповідає критеріям і ознакам пам’ятки монументального мистецтва.

Монумент ще раніше був взятий на облік наказом Головного управління охорони культурної спадщини КМДА від 06.04.2010 #10/13-10 (історія, монументальне мистецтво) та набув таким чином статусу щойно виявленого об‘єкта культурної спадщини.

Отже, демонтувати монумент можна й до прийняття рішення МКІП з урахуванням його чинного статусу щойно виявленого об‘єкта культурної спадщини. У такому випадку демонтаж і перенесення потребують виготовлення проєктної документації. Однак чинним законодавством погодження такої документації МКІП не передбачено. Відтак справа повністю за КМДА.

У Києві хочуть змінити ще 27 топонімів та збирають пропозиції

Крім того, демонтувати монумент можна після його вилучення з Переліку щойно виявлених об‘єктів, яке відбувається розпорядчим актом місцевого органу охорони культурної спадщини. У такому випадку це можна зробити без проєктної документації, на підставі рішення КМДА про його переміщення.

За законною процедурою після розгляду Експертної комісії МКІП Міністерство має розглянути рекомендації комісії та може проводити додаткові консультації, повторне винесення на розгляд комісії з метою уточнення рекомендацій або прийме остаточне рішення стосовно внесення або невнесення об‘єкта до Державного реєстру нерухомих пам‘яток України. 

З огляду на рекомендацію комісії щодо демонтування об‘єкта, розглядається можливість рішення про невнесення пам‘ятника до Реєстру нерухомих пам’яток, про що МКІП інформуватиме КМДА. Тоді об‘єкт вилучатиметься з Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини згідно з процедурою.

Нагадаємо, напередодні радник мера столиці та депутат Київської міськради Дмитро Білоцерковець заявив, що профільна експертна комісія затягує процес демонтажу скульптури радянського генерала. Зокрема об’єкт рекомендували включити як пам’ятку монументального мистецтва, що ускладнить та затягне процес її знесення. Нині чекають наказ від міністерства, після чого місто зможе прибрати пам’ятник із публічного простору.

До слова, пам’ятник Ватутіну встановлено над його могилою у Маріїнському парку столиці. Його автором був скульптор Євген Вучетич.

 

Фото на головній: Укрінформ

 

 

Читайте також

Історичний центр Чернігова збираються подати до списку Світової спадщини ЮНЕСКО

У Києві пропонують прибрати оглядове колесо з Контрактової площі – петиція

Меценати допомогли відремонтувати музей “Золоті ворота”