Мінкульт відреагував на знесення пам’ятки “Будинок з комахами”

У Києві на вул. Влодимирській, 93 продовжує працювати будівельна техніка, що здійснює демонтаж 130-річного будинку Марії Станіславської, більш відомого як "будинок з комахами". 

Про це повідомляють в інституції зі збереження архітектурної спадщини Києва “Цегла”.

Як зазначають у “Цеглі”, сьогодні будівельні крани почали зносити споруду. Згодом було викликано поліцію. Однак правоохоронці відмовились зупиняти будівельні роботи, натомість вони викликали місцевих активістів на допит.

Фото: “Цегла”

Своєю чергою Міністрество культури та інформаційної політики засудило ці дії та закликало Київську міську військову адміністрацію подати документи на внесення будинку до Державного реєстру нерухомих пам‘яток. Це унеможливить лишити пам’ятку охоронного статусу та захистить будівлю.

Колишній прибутковий будинок Станіславської («Будинок з мухами»). Фото: Антон Короб

“Міністерство культури та інформаційної політики засуджує руйнування історичних будівель у центрі столиці та закликає КМВА якнайшвидше подавати документи на внесення об‘єктів до Державного реєстру нерухомих пам‘яток.”, – повідомляють у міністерстві.

У відомстві зазначали, що облікова документація на цей об’єкт для внесення його до Державного реєстру нерухомих пам’яток України наразі на розгляд МКІП не надходила.

 

 

Читайте також:

В центрі Києва зносять пам’ятку архітектури XIX століття, відому як “Будинок з комахами”

Київська прокуратура наклала арешт на пивоварню Шульца

«Садиба на Кудрявці» замість Пушкіна. Два київські музеї змінюють назви