Мінкульт планує створити банк українських шрифтів та відмовитись від російських

Верховна рада планує відмовитись від російського шрифту "Іжиця" та похідних від нього, натомість МКІП пропонує створити банк українських штрифтів.

Про це йдеться на сайті міністерства.

“Україна повинна припинити використання шрифтів російського походження, замінивши їх на українські. Ми маємо символи своєї суверенності та незалежності, які ідентифікують нашу державу, її історію, культуру, мову та графічне вираження цієї мови”, – наголосив т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

На зміну “Іжиці” запропоновано впровадити дизайнерський шрифт “Воля”. Його розробила українська шрифтова дизайнерка Марчела Можина на базі літерацій головного художника УПА Ніла Хасевича. Він є офіційним шрифтом Збройних сил України.

Церемонійний шрифт ЗСУ — “Volja”

“Писемність як складова мови є одним із елементів національної ідентичності. В Україні давно діє заборона на використання російської мови у документації, тож варто позбутися і російської системи гліфів, тобто шрифтів. МКІП запланував проведення відбору та формування банку унікальних українських шрифтів”, – зазначив Ростислав Карандєєв.

До роботи у цьому напрямку залучені представники Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука, а також мистецького середовища, які спеціалізуються на розробці шрифтів: Шостя Віталій Костянтинович, Стадниченко Дмитро Сергійович, Чебаник Василь Якович, Шевченко Андрій, Гдаль Богдан Володимирович, Ткачов Кирило, Харик Віктор, Садко Євген та інші.

 

 

 

Читайте також:

Фонд Projector створив абетку модерних українських шрифтів

Верховна Рада зареєструвала законопроєкт про заборону російського шрифту “Іжиця”

Російськомовну назву метро у Харкові змінили, однак шрифт використали безкоштовний