Мінкульт підтримує демонтаж храму-МАФу біля Десятинної церкви

У Києві можуть знести храм-МАФ, що розташований біля Десятинної церкви та був збудований релігійною громадою УПЦ МП.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

 

«Храм-МАФ біля Десятинної церкви має бути демонтовано – це наша однозначна позиція. Будівля каплиці, так звана церква Десятинного Храму Пресвятої Богородиці, яка незаконно розташована на території Національного музею історії України, є самочинним будівництвом та споруджена Релігійною громадою Української Православної Церкви московського патріархату», – написав міністр.

 

Він нагадав, що самовільне захоплення ділянки почалося 2008 року. Спочатку споруда мала вигляд трьох зблокованих кіосків. 2012 року за часів Януковича почалося «узаконення» незаконного будівництва.

 

Жодних дозволів на будівництво, як і на використання земельної ділянки, зазначена релігійна організація ніколи не отримувала, пише Ткаченко. Сама будівля, за його словами, споруджена без затвердженого проєкту, без отримання дозволів на будівництво. В експлуатацію будівля у встановленому порядку не введена.

 

 

Від 2020 року триває суд за позовом від Національного музею історії України щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом знесення самочинного об’єкта. Мінкульт залучений до справи як третя сторона та сприяє цьому процесу.

 

28 грудня на сайті Київради було зареєстровано петицію з проханням знести храм-МАФ. Автор петиції пояснив, що споруда порушує такі норми:

 

  • розташована у буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонено нове будівництво;
  • порушує ансамбль археологічного комплексу Десятинна церква;
  • капітальна споруда не має поштової адреси і тому не може використовуватись громадянами, адже по суті є будівельним майданчиком.
«Наразі експертиза вже завершена, а наступне судове засідання призначене вже на 18 січня 2023 року, отже є обґрунтоване сподівання, що невдовзі спір таки буде вирішено в законний спосіб», – підсумував міністр.

 

Читайте також:

Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернули в управління держави

Проєкт реставрації Андріївської церкви номінували на Public Choice Award 2022

Кабмін погодив облаштування військового кладовища на Лисій горі в Києві