Мінкульт не проти демонтажу пам’ятника Катерині ІІ в Одесі

/ Україна /

Та поки чекають на рішення одеських депутатів. 

Про це пише Міністерство культури та інформаційної політики з посиланням на інтерв’ю Олександра Ткаченка онлайн-медіа “Свідомі”.

“Щодо пам’ятника Єкатерині ІІ в мене очевидна думка: навряд його потрібно залишати. Проте це першочергово має бути рішення одеських депутатів з відповідним зверненням до нас. Якщо воно надійде – не сумнівайтеся, ми дамо згоду”, – зауважує голова Мінкульту.

Пам’ятник Катерині ІІ та її сподвижникам просять демонтувати майже з моменту його встановлення. Фото: відкриті джерела

Міністр також підкреслює, що для знесення пам’ятника є законна процедура:

“Якщо пам’ятка належить до списку місцевої культурної спадщини, то місцева влада подає до нас рішення щодо винесення її з цього списку. У такому випадку пам’ятник можуть перенести на якусь алею радянських пам’ятників чи віддати до музею. Тобто не обов’язково трощити. 

Якщо це національна пам’ятка, то вносимо пропозицію до Кабміну, де ухвалюється відповідне рішення. Ми просимо місцеві органи влади вирішувати, зважаючи на думки експертів, але також і на місцеві традиції чи історії, пов’язані з тим чи тим місцем”.

Монумент Єкатерини ІІ в Одесі. Фото: Думская

Ткаченко підсумував, що міністерство підтримує процес декомунізації, утім, відмова від радянської спадщини має відбуватися прозоро з обговоренням експертів та з урахуванням нюансів регіонів.

Нагадаємо, напередодні протягом червня та травня 2022 року було зареєстровано дві петиції, автори яких вимагали демонтажу монумента російської цариці. Вони набрали по 25 тисяч голосів, після чого їх розглянув президент.

 

 

Читайте також

Петиція про демонтаж пам’ятника Катерині ІІ в Одесі зібрала необхідні 25 тисяч підписів

Одеський пам’ятник Катерині ІІ пропонують замінити на монумент Біллі Геррінґтону

Чотири одеських готелі, які належали росіянам, передали в управління державі