Міністр культури Олександр Ткаченко подав у відставку

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що подав заяву про відставку через "хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни".

Про це він написав у своєму фейсбуці, зазнанчивши, що зробив це до вечірнього звернення президента.

“Приніс сьогодні ввечері (20 липня – ред.) прем’єру заяву про відставку, через хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни. Лише потім здивувався заяві президента щодо цього ж питання”, – написав він.

Ткаченко заявив, що під час війни витрачати бюджетні і приватні кошти на культуру не менш важливо, ніж на дрони. “Тому що культура це щит нашої ідентичності і наших кордонів. І це принципова моя позиція проти інших”, – наголосив міністр.

Зазначимо, що у четвер, 20 липня, президент України Володимир Зеленський заявив, що звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням розглянути заміну міністра культури Олександра Ткаченка.

Цьому передувала низка рішень щодо спрямування коштів як-от на завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду вартістю 500 млн грн та заміна радянського герба на Тризуб на монументі “Батьківщина-мати” за 28 млн гривень (кошти на це виділив приватний великий бізнес), що викликало чимале обурення в суспільстві, оскільки в країні триває війна і такі проєкти, на думку громади, не на часі.

 

Читайте також:

Часткова декомунізація: у Мінкульті пропонують демонтувати лише Щорса, а коня залишити

Мінкульт позбавив охоронного статусу радянський обеліск місту-герою Києва

Мінкульт вніс “Будинок з комахами” до Держреєстру нерухомих памʼяток