Мінінфраструктури проведе публічні слухання щодо розроблення підзаконних актів для скандального законопроєкту №5655

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України пропонує провести другу серію експертних консультацій для обговорення розробки підзаконних актів у межах скандального та ще не підписаного президентом містобудівного закону №5655 об 11:00 вівторка, 15 серпня. 

Оголошення про слухання розміщено на сайті Мінінфраструктури.

Зазначається, що до участі у консультації будуть залучені представники територіальних громад, їхніх асоціацій, експертного середовища та інші зацікавлені особи.

Метою заходу називають збір пропозицій усіх стейкхолдерів для “напрацювання спільного бачення підзаконних актів у рамках реформи”, вказують на особливу важливість покращення інклюзивності та прозорості процесу відновлення. На зустріч запросили представників територіальних громад, їхніх асоціацій, експертів та інших зацікавлених осіб.

Планують обговорити:

  • відповідальність за самочинне будівництво
  • права власників земельних ділянок
  • роль громадськості у містобудуванні
  • роль органів місцевого самоврядування
  • впровадження інститут приватного контролю тощо

Загалом у міністерстві збираються розробити понад 50 підзаконних нормативно-правових актів у межах закону №5655.

Виконавчий директор Асоціаціх міст України Олександр Слобожан зазначає, що під час слухань планує вкотре наголосити, що проти законопроєкту №5655 виступають місцеве самоврядування, експертне середовище та 42 тисячі громадян України, які підписали петицію щодо накладання на закон вето, оскільки він суперечить Конституції України та порушує права мешканців громад.

“Саме про це плануємо говорити на зустрічі, яка організована майже на рік пізніше, ніж мала б бути. Інклюзивність і обговорення зі стейкхолдерами мали б бути забезпечені до голосування в Парламенті. А ще нагадаємо, що Європейський парламент 15 червня звернувся до Президента України з тим, щоб він не підписував 5655. Якщо ж законопроєкт, не підписаний Президентом України, виносять на обговорення через 8 (вісім!) місяців після голосування, то єдиною темою для всіх, хто прагне бачити Україну повноправним членом Європейського Союзу, може бути тільки «коли на 5655 буде вето»!”, – наголосив він.

Заступниця голови Архітектурної палати НСАУ Анна Кирій назвала ці проведення слухань і розроблення Міністерством підзаконних актів до непідписаного Президентом закону абсурдом.

“На “першій серії” консультацій десь місяць тому в Міністерстві я спитала – яка легітимність оцього процесу “обговорень”? Відповіді не було, бо її і не може бути. Шановне Мінвідновлення, серіали треба вміти вчасно закінчувати.
Спрямуйте, будь ласка, свою енергію на спільну розробку над Містобудівний Кодекс України з усіма стейкхолдерами галузі, а не на типові проєкти та дивні консультації”, – зазначила вона.

Нагадаємо, 13 грудня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому резонансний законопроєкт №5655 про реформування сфери містобудівної діяльності. “За” проголосували 228 народних депутатів.

З його критикою неодноразово виступали в кругах фахової спільноти, зокрема, в Спілці архітекторів України. Документ також розкритикував Президент Міжнародного союзу архітекторів Хосе Луїс Кортес.

Заступниця голови Архітектурної палати НСАУ Анна Кирій докладно розповідала про корупційні ризики, захист прав забудовників і переваги для монополістів, які несе із собою ухвалення скандального законопроєкту.

Наразі документ очікує або підписання президентом, або накладання на нього вето. Архітектурна спільнота очікує, що президент ветує його. Втім, на нещодавній пресконференції Зеленський, відповідаючи на запитання, яка доля у скандального законопроєкта, заявив, що у нього не було часу ознайомитись з позиціями обох сторін – і тими, хто проти законопроєкту про містобудування №5655, і тими, хто його підтримує. “Вето я вже накласти не можу, час пройшов. Тому мені потрібно зібратися з керівниками громад і розібратися в цьому питанні”, – сказав Зеленський.

15 червня Європейський парламент ухвалив резолюцію у якій, зокрема, закликав президента Володимира Зеленського не підписувати скандальний законопроєкт №5655 про реформу містобудування. Євродепутати зазначали: “[Європарламент] застерігає від використання майбутніх зусиль з реконструкції для внесення таких змін до законодавства, щоб принести користь певним інтересам за рахунок рівних умов гри та прозорості”.

 

Читайте також:

Самовільне будівництво та відсутність контролю. В Асоціації міст України розкритикували законопроєкт №5655: інфографіка

У Раді не врахували зауваження НАЗК до законопроєкту №5655 і збрехали про це

“Це те, що в мене викликає відчуття безнадії”. Головний архітектор Львова про закон №5655