“Ми не чекатимемо репарацій від росії”. Голова “Слуги народу” про те, які держави долучаться до відбудови України

/ Події /

Олена Шуляк повідомила, що наразі є щонайменше 7 країн, які офіційно братимуть участь у відновленні інфраструктури країни.

До переліку увійшли Польща, Естонія, Данія, Італія, Велика Британія, Португалія та Норвегія, розповіла політична діячка в інтерв’ю виданню Новини LIVE.

За її словами, Польща вже займається розробкою пропозицій для відбудови українських міст, Португалія спрямує вектор діяльності на відновлення освітніх закладів, а Норвегія – на енергетичну інфраструктуру. Естонія, Данія, Велика Британія та Італія займатимуться відбудовою окремих міст.

“Естонія має намір залучити інші країни до відновлення зруйнованих під час війни з рф об’єктів на Житомирщині. Данія погодилася очолити процес довгострокового відновлення Миколаєва.

Італійська гуманітарна організація Cesvi виділяє перші пів мільйона євро на відновлення української Бучі та планує зібрати більше завдяки благодійним внескам. Велика Британія готова після завершення війни допомогти у відновленні Києва та Київської області”, – зазначила Шуляк. 

Український стяг на напівзруйнованому багатоквартирному будинку в Ірпені. Фото: @KlausIohannis

Крім того, депутатка наголосила, що уряд не чекатиме на репарації росії, щоб відбудувати країну, оскільки “цей процес може затягнутися на десятиліття”.

Водночас російські активи, за її словами, будуть конфісковувати, а отримані від них кошти спрямують до спеціального фонду. Зокрема, таке рішення вже погодили з ірландським урядом, який готовий передати отримані кошти з російських активів на відновлення України.

 

 

Читайте також

До відбудови Ірпеня долучаться італійські компанії

Пошкоджені історичні пам’ятки будуть відновлювати за допомогою тривимірної графіки

Irpin Reconstruction Summit 4.0: перші пропозиції щодо відновлення міста