Меморіальний цвинтар для військових можуть розташувати на Співочому полі – активісти

/ Ландшафт /

Небайдужі кияни та природоохоронці зауважують, що ділянка природного парку не може бути використана для облаштування меморіального комплексу такого рівня. 

Про це повідомляє громадська діячка Аннабелла Моріна на власній сторінці у фейсбуці. 

“20 січня за дорученням прем`єр-міністра України Дениса Шмигаля різні міністерства та КМДА зобов’язані були подати пропозиції щодо альтернативного місця розташування Національного військового меморіального кладовища (НВМК). Альтернативного – тому що було прийнято рішення відмовитись від створення НВМК на Лисій горі… 

Сьогодні, за даними моїх джерел, на онлайн-конференції в зум Мінкульт запропонував, а КМДА підтримала, для створення НВМК ще один парк – Співоче поле”, – йдеться у дописі. 

Моріна нагадує, що НВМК – це не лише меморіал, музей війни, архів війни, крематорій, адміністративна будівля, але й велика ділянка для поховань. Відповідно, загальна площа ландшафтного парку – усього 30 гектарів. 

“Сьогодні це місце поруч із Києво-Печерською лаврою, де проводяться виставки, концерти та фестивалі. Парк на балансі КК “Київзеленбуд”, який там кожного року проводить квіткове шоу”, – зауважує громадська діячка. 

Окрім того, на території Співочого поля вже є меморіал воїнам Другої світової війни, а восени азовці запропонували КМДА там створити цвинтар-меморіал на честь героїв “Азовсталі”. 

Таким чином, Моріна вказує, що пропозиція побудувати НВМК на Співочому полі призведе до нового суспільного конфлікту. Ця ідея знову зіштовхне поміж собою родини загиблих та київських екологів, пам`яткоохоронців чи просто місцевих мешканців. Що, в свою чергу, призведе лише до затягування часу.

“Але більш за все торкає те, що в Києві, де сотні гектарів державних земель пішли по незаконних схемах за безцінь під приватну забудову, не знайшли гідної ділянки тим, завдяки кому це місто залишилось на мапі і все ще є українською столицею.

Взагалі, складається враження, що пропозиції про надання земельних ділянок для поховань героїв складають не українці, а якісь орки, які, як відомо, не мають поваги до смерті навіть своїх людей”, – підсумовує активістка.

 

Фото на головній: Стас Клевцов

 

 

Читайте також

Земельна комісія підтримала петицію проти облаштування військового кладовіща на Лисій горі

Київрада відхилила петицію щодо заборони облаштування військового кладовища на Лисій горі

У Києві хочуть облаштувати військове кладовище на Лисій горі: громада проти