“Мечі, шоломи, візантійські ікони”. ДБР виявило колекцію стродавніх артефактів у екснардепа Валерія Горбатова

Працівники ДБР знайшли під час обшуків у колишнього народного депутата Валерія Горбатова колекцію стародавніх українських артефактів.

Державне бюро розслідувань повідомляє, що обшуки у нардепа проводились на початку травня вже вдруге.

У квітні 2022 року працівники ДБР за інформацією ДСР Нацполіції викрили на фінансуванні терористичної організації «днр» колишнього народного депутата Валерія Горбатова, який на початку нульових очолював Раду Міністрів АР Крим. Він продовжував здійснювати бізнес-діяльність на окупованих територіях України та сплачував податки окупантам.

Під час першого обшуку офісних приміщень Києва, що належать ексдепутату, було виявлено понад 6 тисяч одиниць історичних та культурних цінностей. Зокрема виявили скіфські мечі Акінак, списи, сокири, стріли, монети, кольчугу XII сторіччя, шоломи епохи Еллінізму та посуд Трипільської культури.

Фото: ДБР

В ході другого обшуку працівники ДБР виявили ще одну схованку старожитностей. Йдеться про унікальний гунський меч із золотим оздобленням. За стилістикою він нагадує славнозвісну гунську діадему з Мелітопольського музею, яка була викрадена російськими окупантами.

Фото: ДБР

Також було знайдено золоту візантійську ікону XI – XII ст., прикраси, шоломи, ікони, інші предмети, які мають історичну та культурну цінність.

Фото: ДБР

Цінні знахідки, як і попередні, передали на зберігання до Національного музею історії України. Надалі планується призначення судової-мистецтвознавчої та оціночної експертиз для встановлення культурної цінності об’єктів, їх вартості.

Обидві колекції, за попередніми даними, коштують мільйони доларів.

 

 

Читайте також:

Історичний готель “Ермітаж” у Києві виставили на продаж

У Чернігові відновлюють історичну будівлю бібліотеки, частково зруйновану авіабомбою

На Харківщині реставрують врятоване від окупантів 300-річне Євангеліє