Меценат готовий профінансувати розробку проєкту відбудови музею Сковороди на Харківщині

/ Україна /

А кошти на саму реконструкцію культурної установи залучить з-закордону.

Про це та те, скільки коштуватиме відновлення музею Сковороди та де братимуть на це гроші, розповів народний депутат України Олексій Красов на офіційному телеграм-каналі.

“Проведено експертизу будівлі музею, визначено масштаби руйнувань і приблизну вартість відновлювальних робіт – 30 млн грн. Ми вже знайшли мецената, який готовий профінансувати розробку проєкту відбудови музею Сковороди. А кошти безпосередньо на реконструкцію плануємо залучити з-за кордону”, – йдеться у повідомленні.

Музей Сковороди після російського обстрілу. Фото: Апостроф

Красов зауважив, що відбудову розпочнуть тільки після завершення бойових дій. 

Нагадаємо, історичний маєток XVIII століття, у якому був розташований музей Григорія Сковороди, зруйнувало вщент 6 травня внаслідок російського обстрілу. Саме у цій споруді провів останні роки життя та був похований філософ. До 300-річчя з дня народження діяча там планували здійснити реставрацію. Зокрема, відремонтувати адміністративний будинок та облаштувати парк.

Такий вигляд мав історичний маєток до приходу “руского міра”. Фото: find-way.com.ua

Музей Сковороди після ракетного обстрілу. Фото: Олег Синєгубов

Також нардеп згадав про відбудову Харківщини, яку обговорювали на Міжнародній конференції з питань відновлення України (URC 2022) у Лугано.

“Не маю сумнівів, що наш регіон отримає значну частину коштів з анонсованих 750 мільярдів доларів, необхідних для відбудови країни. Про готовність брати участь у відновленні Харківської області вже заявили Туреччина, США. Також ми з колегами-нардепами працюємо над тим, щоб підключити до цього процесу Швейцарію. Перемовини ведуться й з іншими країнами”, – підсумовує посадовець.

 

Джерело фото на головній: Nakipelo.ua

 

 

Читайте також

Старовинну хатину на Вінничині перетворять на Музей народних ремесел

В Іванкові відновлять музей, де експонували роботи Марії Примаченко

Війська рф знищили єдиний в Україні музей російського поета Єсеніна