“Магія росії зникла з війною”: Ермітаж в Амстердамі вирішив змінити назву

Музей Ермітаж в Амстердамі, який раніше перервав звʼязки з материнським Ермітажем в Санкт-Петербурзі через російське вторгнення в Україну, перейменують в H'Art.

Про це пише видання New York Times.

Зазначається, що тепер замість творів з російського Ермітажу в H’Art експонуватимуть твори з інших музеїв світу.

Музей перервав зв’язки з Державним музеєм Ермітаж у Санкт-Петербурзі ще в березні 2022 року, через тиждень після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

У понеділок, 26 червня, відбулась пресконференція, на якій директорка музею Анабель Бірні оголосила, що з 1 вересня музей буде перейменований на H’Art Museum. І в ньому будуть проводитися виставки творів з трьох найвідоміших музеїв світу: Смітсонівського музею американського мистецтва у Вашингтоні, Центра Помпіду в Парижі та Британського музею в Лондоні.

Фото: Відкриті джерела

“Ми збираємося стати музеєм для музеїв. Три партнери дадуть нам набагато більше, ніж один”, — зазначила Бірні.

Ермітаж в Амстердамі був створений як дочірня організація. Підписавши контракт із Ермітажем у Санкт-Петербурзі, мав право використовувати назву та користуватися творами з колекції.

Третина експозицій, що виставлялися протягом останніх 14 років, була присвячена саме російській культурі. Однак, як зазначила Анабель Бірні, “магія росії зникла з війною”.

Через розірвання контракту, музей втратив близько 2 млн доларів, але директорка переконана у правильності цього рішення.

 

 

 

Читайте також:

“Іван+Хейлі23”: турист видряпав напис на Колізеї і наразив себе на штраф в 15 тис. євро

“Гендерний баланс у мистецтві”: двері Лондонської галереї прикрасять 45 портретів жінок

В Італії піднімуть ціни на квитки до державних музеїв, щоб подолати наслідки повені