M17 Sculpture Prize International Forum в столичному Центрі сучасного мистецтва М17

/ Арт /

M17 Sculpture Prize International Forum є складовою частиною масштабного проєкту першої в Україні професійної премії в галузі тривимірного мистецтва – M17 Sculpture Prize. У продовження торішніх дискусій навколо тривимірного мистецтва, темою Форуму було обрано Reforming the Space («Реформуючи простір»).

По-перше, останній рік зробив цю тему лише актуальнішою. А по-друге, вона є виразом однієї з основних вимог, що їх міжнародні експертки висували до проєктів, які мали сформувати (і зрештою сформували) шорт-лист премії M17 Sculpture Prize 2020.

Фото надано Центром сучасного мистецтва М17

Отож мета Форуму – на прикладі сучасного тривимірного мистецтва проаналізувати, якими художники бачать актуальні реформи і як своєю діяльністю здатні безпосередньо долучатися до соціальних, політичних, ідеологічних перетворень у країні та світі. У ході глобального перерозподілу сфер впливу, втручань наративів і значень у комунікаційні процеси, важливо звертати прискіпливу увагу на те, яких форм набуває простір навколо. Про що ці форми нам говорять? Свідченням чого виступають? І як запустити реформування «знизу», коли б «форма простору» мала трансформаційний вплив на ідеологію, а не була б лише її «симптомом»?

Фото надано Центром сучасного мистецтва М17

Фото надано Центром сучасного мистецтва М17

Фото надано Центром сучасного мистецтва М17

Серед спікерів Форуму є, зокрема, представниця лондонської The Line Сара Каррінгтон, яка відповідає за стратегічне планування та культурне партнерство організації. У 2020 році The Line отримала «за видатні досягнення» нагороду ULI Europe Awards. Прагнення організації – поставити мистецтво і культуру в основу суспільних зрушень та покращити життя людей у міському середовищі.

Також на учасників і глядачів Форуму очікує виступ Кена Келлехера, американського скульптора, чиї твори можна побачити на вулицях Нью-Йорка, Катару, Китаю, Індонезії. Кен створює абстрактні монументальні скульптури, які вражають уяву. Його роботи перегукуються із простором, реагують на нього, в кожному конкретному випадку розкриваючи унікальність «місця експонування» та переформовуючи його.

Ще однією спікеркою стане Крістіана Каркліна, директорка Sculpture Quadrennial Riga – міжнародного фестивалю сучасного мистецтва, що проходить раз на чотири роки в Ризі (Латвія). Своєю метою квадрієнале ставить розгляд значущих соціально-політичних проблем світу, зокрема співіснування консерватизму і лібералізму, через скульптуру та інсталяцію.

Поділиться власним досвідом і Таня Премінґер – лендарт мисткиня. У своїй творчій діяльності вона зосереджена на тому, аби розбурхати свідомість людей щодо їхнього ставлення до природи, змусити осмислити та відмовитись від позиції «споживача» і піддати переоцінці своє місце в ієрархії живої природи та свій із нею зв’язок. Володарка чисельних винагород, учасниця понад півтори сотні виставок, фестивалів, симпозіумів в Ізраїлі, Японії, Кореї, США та Європі.

Фото надано Центром сучасного мистецтва М17

Фото надано Центром сучасного мистецтва М17

Крім того, протягом роботи Форуму відбудуться artist’s talk-и номінантів і номінанток премії М17 Sculpture Prize Андрія Кириченка, Каті Бучацької, Василя Грубляка та Василини Буряник.


Фонд Adamovskiy Foundation – фонд, заснований бізнесменом Андрієм Адамовським у 2018 році. Діяльність Фонду має некомерційний характер і націлена на збереження та вивчення культурної спадщини України та країн Східної Європи, а також має на меті популяризацію культури та мистецтва як запоруки сталого і цивілізованого розвитку суспільства.

Центр сучасного мистецтва М17 – культурна інституція, що прагне стати місцем діалогу для фахових кіл, платформою для вивчення та дослідження історичних і сучасних культурних процесів. Разом з українськими та міжнародними експертами ми воліємо навчати та надихати українське суспільство; через виставки, різноманітні мистецькі й освітні практики сприяти його позитивній трансформації. ЦСМ підтримує художні експерименти, колаборації та міжнародні обміни для експертів і митців різних напрямів задля інтеграції українського мистецтва до світового контексту.

ARTСult Foundation громадська організація, створена ініціативною групою з метою популяризації та підтримки мистецтва в Україні і за кордоном. Фундація займається проведенням виставок, артпроєктів, фестивалів, благодійних аукціонів, освітніх проєктів та інших подій в культурній галузі.