Львівські стартапери відтворили зруйнований Хустський замок у доповненій реальності

Львівські стартапери Chameleon Age відтворили у технології доповненої реальності замок у Хусті на Закарпатті, який наразі перебуває у стані руїн.

Як пише Zaxid.Net, дослідники опрацювали історичні джерела, професійний архітектор створив його 3D модель, а IT-фахівці відтворили вигляд замку у віртуальній площині. У створеному додатку екскурсію замком проводитиме віртуальний гід.

Ілюстрація: Chameleon Age

Замок у AR розробив Денис Комісар з Ірпеня. В додатку крім зовнішнього вигляду фортифікації, можна буде оглянути інтер’єр, лицарську залу. Екскурсію буде супроводжувати гід – реальна історична постать XVII ст., генерал Джорджіо Баста. Він розповість історію споруди, її легенди, особливості архітектури.

Ілюстрація: Chameleon Age

«Ми створили віртуального автономного гіда, з яким ви спілкуєтеся. Ви в ролі інженера Чезаре Порта, який приїхав з Італії інспектувати замок. Цей Джорджіо Баста зустрічає вас біля воріт і проводить екскурсію. Можна вибрати декілька варіантів нелінійного сюжету. Передбачений інтерактив: можна буде вистрілити з гармати, арбалета, підняти кубик солі», – зазначив засновник Chameleon Age Ігор Ковалишин.

Ілюстрація: Chameleon Age

Додаток буде доступний на Appstore і GooglePlay до кінця грудня.

Замок у Хусті є пам’яткою національного значення. Могутня фортеця від XVIII ст. поступопово занепадає і перетворюється на руїну. Попри те, що від нього залишились лише частково окремі стіни, він є популярною туристичною локацією. Руїни Хустського замку нині планують законсервувати, а згодом провести його музеєфікацію і часткову відбудову.

 

 

Читайте також:

Фортеця кохання: як пара художників облаштовує середньовічний замок на Закарпатті

У львівському парку відреставрували скульптуру та відновили старий закинутий сад

На Черкащині власними силами відновлюють палац графа Шувалова