Львівська національна галерея мистецтв отримала новітні прилади осушення стін

/ Події /

Завдяки інноваційній системі осушення стін львівські музеї відкриють низку нових експозиційних приміщень.

Інноваційне обладнання дозволить використовувати нижні приміщення у палаці Потоцьких, палаці Лозинського та монастирі Капуцинів, повідомляє Твоє Місто.

До львівських музеїв прибули фахівці з новітньою системою, завдяки якій вдалось врятувати приміщення Софії Київської та Києво-Печерської Лаври. Фото: ЛНГМ

“Зовсім скоро на площах (майже 3 тисячі квадратних метрів) ми зможемо експонувати нові виставки, безпечно зберігати надвимогливі до температурно-вологісного режиму фондові предмети, такі як графіка та живопис. А ще зможемо відповісти на виклики сьогодення – прихистити колекції з музеїв інших регіонів України, яким може загрожувати руйнування через військові дії росії”, – розповіли у галереї.

Надмірна вологість є головною причиною руйнування старих будівель. Фото: ЛНГМ

Ініціативу впровадили завдяки благодійним фондам ALIPH та “Підгорецький замок”. Новітню систему вже встановила команда швейцарської фірми Biodry в Україні. Вартість проєкту складає понад 3 мільйони гривень.

Технологія осушення стін є безпечною як для людей, так і для стін приміщень. Фото: ЛНГМ

До слова, цю технологію Biodry впроваджувала у Софії Київській та Києво-Печерській Лаврі, а також у замках Мальборк (Польща), музеї Освенцим (Польща), замку Бран (резиденція графа Дракули в Румунії), замку Мазіно (Італія) тощо.

Загалом за її допомогою вдалось урятувати понад 4500 об’єктів по всьому світі.

 

 

 

Читайте також

Викрадене скіфське золото у Мелітополі таки було оригіналом – директорка місцевого краєзнавчого музею

У Конотопі може з’явитися вулиця Валерія Залужного

Український письменник-фантаст Сергій Дяченко пішов із життя