Львів’янка купила столітній палац на Хмельниччині, щоб відновити його

Столітній палац у Деражні на Хмельниччині придбали на аукціоні, аби відреставрувати і зробити доступним для відвідувачів.

Як повідомляє “Спадщина.UA”, їхня засновниця Ганна Гаврилів нещодавно перемогла на аукціоні від Фонду держмайна.
Конкурс проводився в рамках програми малої приватизації на платформі Prozorro. В торгах змагалися ще 13 учасників. Однак переможцем стала Анна Гаврилів, запропонувавши 1,5 млн гривень, що у 126 разів більше від запропонованої вартості.

Фото: “Спадщина.UA”

Палац у Деражнях носить статус нововиявленої памʼятки архітектури місцевого значення з назвою “Будинок приватного адвоката Периторіна”. Двоповерхову будівлю, загальною площею в понад 700 кв.м, звели 1910 року у стилі модерн.
Спочатку будинок був приватною резиденцією, за радянської влади став палацом піонерів, а вже за Незалежної України перейшов до рук Міністерства юстиції. Проте останніми роками будівля лише занепадала.

Фото: “Спадщина.UA”

Фото: “Спадщина.UA”

Після придбання фахівці “Спадщина.UA” почали досліжувати палац в архітектурному, історичному та туристичному аспектах регіону. За кілька місяців дослідники зробили декілька приголомшливих відкриттів: під радянським шифером ховалася давня фальцева крівля, а на горищі – фрагменти розкішних карнизів кахлевих печей.
Приблизно за місяць команда ініціативи планує запросити відвідувачів до відреставрованої архітектурної памʼятки.

Читайте також:

Нащадки Терещенків планують звести музей авіабудування у родинному палаці XIX ст. на Житомирщині

Уламки пам’яті. Як ми втрачаємо те, що можна врятувати

В Україні буде створено експертну групу з захисту, збереження та реставрації культурної спадщини