Лувр придбав за €24 млн картину, яка могла опинитися на смітнику

/ Події /

Лувр придбав на аукціоні картину "Христос висміяний" художника епохи Відродження Чімабуе, яку випадково знайшли під час ремонту квартири і спочатку хотіли викинути на смітник.

Картина стане центральним експонатом виставки у Луврі в 2025 році, повідомляє The Guardian.

В музеї зазначають, що картина є найстарішою в його колекції, адже робота датується близько 1280 роком. Вважають, що це одне з восьми полотен великого диптиха флорентійського художника, п’ять з яких досі не знайдено.

Полотно виявили в будинку француженки під час ремонту в 2019 році. Тоді його хотіли викинути як непотріб, але родичі наполягли на проведенні експертизи. На їх думку, робота могла коштувати 400 тисяч євро. Експерт відправив її до паризького мистецтвознавця, який підтвердив, що це справжня картина Чімабуе. Зрештою на аукціоні її ціна виросла до 24 млн євро.

Чімабуе “Христос висміяний”

Спочатку картину придбали американські приватні колекціонери, однак Міністерство культури Франції визначило картину як “національне надбання” та не дозволило експортувати її. Це дало Лувру час на те, щоб зібрати потрібні кошти для викупу роботи.

Картина “Христос висміяний” розміром трохи більш як 25 см на 20 см зображує знущання з Ісуса перед його розп’яттям. Картина написана на тлі золотого листя на дошці з тополі.

 

 

Читайте також:

У Луврі вперше за останню декаду проходить виставка експонатів з України

Рідкісну картину Брейгеля Молодшого знайшли в приватному будинку у Франції

“Історична подія”: Ватикан повертає 2500-річні скульптури Парфенона до Греції