Зірка “Абатства Даунтон” озвучив історію зруйнованих культурних пам’яток Харкова – відео

/ Україна /

Британський актор Гʼю Бонневіль, відомий за роллю в історичному серіалі, взяв участь у міжнародному проєкті Українського інституту Postcards from Ukraine.

У межах співпраці Гʼю Бонневіль озвучив історію пошкоджених і зруйнованих культурних пам’яток Харкова.

“Історичний центр і вирви від снарядів на Майдані Свободи стали жахливим нагадуванням того, чого вартує свобода у ХХІ столітті. Проте можна знищити майдани, але не свободу”, – каже він.

З початку повномасштабного російського вторгнення актор активно підтримує Україну у соціальних мережах, а також бере участь у зборах коштів на підтримку українського народу. Нині для поширення інформаційної кампанії, що присвячена знищеним архітектурним пам’яткам, його голос став голосом Харкова.

Найближчим часом Український інститут презентує ще 7 відео, в яких взяли участь українські гурти та світові зірки.

Варто зазначити, що з початку повномасштабної війни росіяни зруйнували понад 450 унікальних культурних та історичних обʼєктів. У відповідь на це Український інститут за підтримки USAID запустив міжнародну інфокампанію “Листівки з України” (“Postcards from Ukraine”), яка розповідає про наслідки військових дій.

У межах проєкту створили єдину базу зі 100 пам’яток, де можна побачити масштаби руйнувань та прочитати історію кожного об’єкта українською та англійською мовами. 

 

 

Читайте також

Знищену культурну спадщину відтворять у “Листівках з України”

SavePlaceUA. Українська ініціатива з виготовлення укриттів за прикладом Ізраїлю

“Ірпінь. Хроніки відновлення”. Як митці повертають життя знищеним ландшафтам деокупованого міста