Лікарні в Україні будуватимуть за новими будівельними нормами

Зміни набули чинності з 1 березня. Вони стосуватимуться як будівництва нових лікарень, так і реконструкції чи капітального ремонту вже наявних медзакладів.

Міністерство охорони здоров’я наголошує, що зміни направлені не лише на покращення комфорту пацієнтів, а й на поліпшення умов роботи медиків.

Так, відтепер пацієнти в лікарнях розміщуватимуться в просторих одно- або двомісних палатах, які будуть обладнані душем та вбиральнею. Окремо будуть облаштовані приміщення для відпочинку членів родин, які перебувають із пацієнтом.

Біля головного входу медзакладу розташовуватимуться паркомісця для людей з інвалідністю. На території лікарні мають зʼявитися паркомісця для автомобілів, велосипедів, мотоциклів, а також електрозарядні пристрої для електромобілів.

Фото: Unsplash/Martha Dominguez de Gouveia

Також суттєвий акцент зроблено на інклюзивність всіх приміщень лікарні та її території загалом. Будівлі проєктуватимуться з урахуванням принципів безбарʼєрності, з широкими коридорами та дверними отворами, облаштовуватимуться системами навігації, в тому числі з аудіо покажчиками. Для потреб маломобільних груп населення будуть облаштовані окремі санітарно-гігієнічні приміщення.

Зміни також торкнуться проєктування відділень – вони більше не будуть хаотично розкидані по лікарні, а розташовуватимуться відповідно до того, наскільки вони взаємоповʼязані одне з одним. Це суттєво вплине на час та зручність доставки пацієнта. Окрім того відділення невідкладної допомоги буде повністю адаптовано  до міжнародних норм планування відділень «emergency».

 

 

Читайте також:

США виділяють 7 млн доларів на захист культурної спадщини в Україні

“Немає аналогів в Україні”. На Закарпатті відкрили новий спорткомплекс, який облаштовували 10 років

Нащадки Терещенків планують звести музей авіабудування у родинному палаці XIX ст. на Житомирщині