Лазню садиби Зафранів у Рівному за власні кошти відреставрує її власник

Історичну будівлю у центрі Рівного планує відреставрувати її власник за свій рахунок вже у цьому році.

Як повідомляє Суспільне, проєкт реставрації лазні садиби Зафранів представили під час круглого столу за участі архітекторів та краєзнавців Рівного.

Колишня лазня “Нептун” садиби Зафранів побудована на початку XX ст. До списку архітектурних памʼяток місцевого значення її занесли 2017 року.

Колишня лазня “Нептун”, фото 1996 року. Фото: РівнеРетроРитм

“Тут жив Зафран з сім’єю і в цьому ж будинку була лазня. Розуміємо, що коли не було ще каналізації, вода не подавалася в хати, то милися в тазиках. Зафран зрозумів, що є нормальна можливість заробити грошей, зробивши ось таку лазню”, — коментує краєзнавець Микола Бендюк.

Лазня у 1940-і роки. Фото: Суспільне Рівне

Як пояснює краєзнавець, статус памʼятки зобовʼязує дотримуватися всіх вимог реставраціїї: не використовувати пінопласт і пластикові вікна, не використовувати цеглу, адже будівлю мурували на вапні.

“Принципова різниця між реставрацією і реконструкцією в тому, що при реставрації присутня дослідницька частина. В цю частину входять хіміко-технологічні дослідження, архітектурні дослідження, інженерні та геологічні. Нами були проведені ці всі роботи”, — коментує архітектор-дослідник Сергій Юрченко.

Фото: Миколи Бендюка, проєкт реставрації

Власник будівлі Василь Гайдур спочатку планував добудувати приміщення до споруди, однак після набуття памʼяткою охоронного статусу, все ж таки вирішив повернути їй автентичний вигляд.

 

 

Читайте також:

Активісти б’ють на сполох: у Харкові на межі знищення одна з найстаріших пам’яток міста

У Вінниці реставрують садибу Львовича. Який вигляд вона матиме

Костел Святого Миколая внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України