У Вінниці хочуть реконструювати місце вшанування пам’яті воїнів Другої світової

У місті презентували проєкт оновлення зони пам’яті Меморіалу Визволення на вулиці Київській.

Він передбачатиме створення єдиного меморіального комплексу без сусідства із залишками антиукраїнської радянської ідеології, повідомили у міській раді. 

Такий вигляд матиме оновлена зона пам’яті Меморіалу Визволення на вулиці Київській. Зображення: ВМР

Згідно з концепцією, з центру міста приберуть Меморіал Слави й розмістять таблички з іменами загиблих у Другій світовій війні на території зони пам’яті. Це допоможе переосмислити радянські наративи про СРСР як головного переможця та гідно вшанувати воїнів, які полягли в боротьбі з нацизмом.

Головний архітектор Вінниці Євген Совінський зазначив, що після рішення більшовиків у 20-х роках перетворити історичну площу на поховальну зону вона перестала розвиватися та повноцінно виконувати функцію громадського простору. Таким чином доцільним рішенням є уніфікація зон пам’яті, зокрема на вулиці Київській. 

Меморіальні дошки. Зображення: ВМР

У рамках реконструкції Меморіалу Визволення на території облаштують “лабіринт пам’яті”. Сюди перенесуть понад 380 металевих плит із викарбуваними на них іменами загиблих та встановлять їх на нові гранітні постаменти, які розташують у вигляді алеї.

“Що стосується суттєвого оновлення Меморіалу Визволення на вулиці Київській – це влаштування так званих стовпів пам’яті, тобто 48 постаментів, виконаних із граніту. Елементи являють собою прямокутники, висота яких становить майже 2,5 м, ширина до 1 м, вага готового виробу близько 6 тонн”, – зазначив директор департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Семенюк.

Зонування меморіального комплексу. Фото: Vinbazar

Для належного вшанування планують провести капітальне оновлення наявних на території елементів s влаштувати зелену зону зі складними квітковими композиціями. Поміж плит прокладуть пішохідні доріжки з екологічної плитки, бордюри та розроблять спеціальне декоративне освітлення.

На створення оновленої зони пам’яті планують витратити 10 мільйонів гривень. Роботи виконає “Підприємство “Агропродсоюз”, яке перемогло під час організованого напередодні аукціону. Завершити реалізацію проєкту планують у 2024 році.

 

 

Читайте також

У пам’ять про Єлизавету ІІ поблизу Букінгемського палацу хочуть відкрити публічні меморіальні сади

У Львові реконструюють колишній будинок культури, щоб влаштувати у ньому урбан-кемп

У Вінниці реставрують садибу Львовича. Який вигляд вона матиме