Київська прокуратура наклала арешт на пивоварню Шульца

Київська міська прокуратура наклала арешт на комплекс історичних будівель колишньої пивоварні Шульца.

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук активіст Дмитро Перов.

Арешт будівлі забороняє будь-які ремонтні роботи, зокрема демонтаж. Однак активіст вважає, що власники майнового комплексу бажають знести ще одну будівлю, фасад якої нещодавно завісили.

Фото: Дмитро Перов

Фото: Дмитро Перов

Натомість представник власника Ленур Мамбетов в коментарі ЕП пояснив, що жодних демонтажних робіт у 2021-2023 роках власники майнового комплексу не починали. Вони були змушені розібрати дві будівлі через їхній аварійний стан.

Також проводили «експертний огляд» будівель, який виявив, що у деяких із них рівень руйнування становить 80%, а у фундаментах є тріщини до десяти сантиметрів, тому вони не підлягають реконструкції.

Фото: The Village

У березні стало відомо, що на місці пивзаводу Шульца планують збудувати кримськотатарський культурно-освітній комплекс на 5 тис. осіб на території в 30 тисяч кв.м. Тоді у Фонді національного добробуту Криму, на балансі якого перебуває пивзавод, заявляли, що будівлі не розбирати не будуть.

Ілюстрація: Фонд національного добробуту Криму

Громадські організації Києва закликають не зводити кримськотатарський освітньо-культурний центр і мечеть на місці історичного пивзаводу Шульца на Деміївці. У свою чергу Ленур Мамбетов каже, що їх організація готова обговорити питання обміну на іншу територію, але не на “умовних Позняках”.

 

 

Читайте також:

На території пивзаводу Шульца зведуть мечеть, школу та музей: візуалізації

Київські екологи звернулися до суду, аби не допустити знищення печери “Геонавт”

На Київщині зʼявиться 13 нових заповідників