Київська консерваторія залишила ім’я Чайковського у назві

26 грудня відбулися збори трудового колективу Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, на яких не змогли вирішити, чи прибирати з назви консерваторії ім'я російського композитора. 

Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив у Telegram.

“Ми розчаровані тим, що трудовий колектив Національної музичної академії України, збори якого сьогодні відбулися у Києві, вважає, що потрібно ще далі розбиратися, чи варто забирати ім’я Чайковського з назви провідного музичного вишу України”, – заявив він.

Національна музична академія України імені П. І. Чайковського. Фото: з відкритих джерел

Ткаченко додав, що на зборах не врахували усі рекомендації, які були надані за ці місяці: від профільного комітету Верховної Ради, від Експертної Ради з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму при МКІП чи від Українського інституту національної пам’яті.

“І це в той час, коли всі наші театри відмовились виконувати Чайковського. Розв’язання важливого питання знову відкладено, як то кажуть, для подальшого вивчення. Мені здається, що це питання надзвичайно на часі”, — зазначив міністр.

Нагадаємо, ще у червні вчена рада національної музичної академії імені Петра Чайковського виступила за те, щоб зберегти його ім’я у назві вишу.

Представники вишу звернулись до президента й Мінкульту з проханням “підтримати всі заходи для повернення Україні композитора з українським корінням, для захисту його спадщини від використання її агресором як інструменту руйнації української сутності”.

 

 

 

Читайте також:

У Мінкульті рекомендували прибрати ім’я Чайковського з назви Київської консерваторії

В Ізюмі вулицю Висоцького перейменували на вулицю Стіва Джобса

Заміну погрудь російських діячів у київському метро винесуть на громадські обговорення