“Київавтодор” замовив ремонт дороги на Кільцевій майже за 1 мільярд гривень

"Київавтодор" замовив ремонт ділянки дороги від Жулянського шляхопроводу до повороту на Вишневе за 970 мільйонів гривень.

Про це повідомили на сайті проєкту “Наші гроші” з посиланням на систему “Прозорро”.

Підряд вартістю у 969,72 млн грн без конкуренції 8 серпня отримало ТОВ “Онур конструкціон інтернешнл”.

Цього року мають виконати роботи на 323 млн грн, решту – впродовж ще півтора року.

Зазначається, що ціни на асфальт та крупнозернисту асфальтобетонну суміш відповідають ринковій, або навіть нижчі за неї. Однак на трубах врішили не економити.

Поліетиленові труби для подачі холодної води РЕ 100 SDR-17 діаметром 1000х59,3 мм були включені у кошторис за ціною у 33 тисячі грн. за метр  без врахування доставки на загальну суму 50 мільйонів гривень. На сайті виробника ці труби коштують вдвічі дешевше – 19 тисяч гривень за метр.

Скірншот: сайт виробника труб

Журналісти проєкту “Наші гроші” зв’язались із виробником та з’ясували, що ціна при купівлі такої кількості труб є меншою ніж та, що вказана на офіційній сторінці та складає 17 тисяч гривень за метр та доставку. Лише на придбанні цих труб підрядник отримає 24 мільйони гривень маржі.

Також у кошторисі виявились свiтильники Global GBH 08 20 W 4000K за ціною у 11 тисяч грн. Ціна на світильники є аномально високою, оскільки вони є у вільному продажі по 450 грн.

Скріншот: магазин, в якому продається світильник Global GBH 08 20 W 4000K

Зазначається, що не перший тендер на ремонт цієї ділянки дороги. У лютому 2022 року «Київавтодором» був оголошений тендер на 626 мільйонів гривень, який вже у жовтні був скасований скорочення видатків на здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг.

 

 

Читайте також:

В Києві оголошено повторний тендер на придбання тролейбусів на 50 млн євро

На Київщині перевірять всі тендери й закупівлі з відбудови

Мер Харкова ініціював перевірку тендерів мерії та КП, зокрема проєкту часткової забудови Саржиного Яру