Київ приєднався до програми ЄБРР “Зелене місто”

/ Події /

Депутати Київської міської ради затвердили План дій "Зелене місто" - це комплекс із 20 пакетних заходів для розвʼязання питань кліматичних змін і довкілля в плануванні розвитку міста.

Про це повідомила депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова.

План дій визначає 4 пріоритетні екологічні виклики для Києва: якість повітря, забезпечення зеленими зонами, адаптація та стійкість міста, та якість водних об’єктів.

Зображення: Київська міська рада

На реалізацію програми планують залучити близько 2,5 міліардів євро. Сюди входить фінансування з боку міста, МФО та приватне фінансування. Зокрема, йдеться про інвестиції у:

  • сталий транспорт і мобільність: розширення мережі громадського транспорту: метро, трамвай, інфраструктура електротранспорту; сприяння користуванню немоторизованими видами транспорту, доступність сталого транспорту (єдиний квиток, велотранспорт); підвищення культури паркування;
  • енергоефективність та низьковуглецеве централізоване теплопостачання;
  • водопостачання та водовідведення: модернізація систем, моніторинг якості води, підвищення ефективності зливової каналізації;
  • управління відходами;
  • подолання природних ризиків підтоплення.

З українських міст такий документ вже завершено у Львові, плани дій почали також розробляти у Хмельницькому, Кривому Розі та Маріуполі. Загалом в ініціативі беруть участь 43 міста.

 

 

Читайте також:

На озеленення ділянки біля станції метро “Деміївська” витратять 777 тисяч гривень

Збільшення озеленення у містах Європи знизить смертність від літньої спеки – дослідження

У Мадриді стіни кільцевої дороги облаштують вертикальним озелененням