Київ потрапив до списку 30 столиць світу з найчистішим повітрям за 2022 рік

Київ увійшов до 30 столиць світу з найкращими показниками стану атмосферного повітря за даними щорічного світового рейтингу IQAir World Air Quality Report.

Як зазначається у звіті IQAir, столиця України посіла 26 місце між Мадридом та Токіо, і таким чином потрапила до “зеленої” зони.

IQAir World Air Quality Report – щорічний рейтинг, який складає міжнародна компанія IQAir з 2018 року.

Крім того, Київ отримав особливу відзнаку як місто, яке попри повномасштабну війну розбудовує систему моніторингу повітря та докладає зусиль для покращення екологічної ситуації.

«Безумовно, на наші позиції в цьогорічному рейтингу вплинуло введення воєнного стану в Україні, зменшення кількості транспорту та інтенсивності роботи підприємств у столиці. Однак, не менш важливим є те, що завдяки нашій активній позиції з 2022 року компанія IQAir отримує інформацію про стан повітря у Києві безпосередньо від міської системи моніторингу. Як бачимо, це позитивно вплинуло на об’єктивність формування індексу якості повітря столиці та нашу позицію у щорічному рейтингу», – зазначив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.

Зображення: IQAir World Air Quality Report 2022

Так, наразі в Києві діє мережа із 7 високоточних (референтних) та 46 індикативних пунктів спостережень за станом атмосферного повітря європейського зразка. Згідно з даними рейтингу, концентрація пилу фракції PM 2.5 у Києві за минулий рік знизилася на 50% – з 18,8 до 9,5 мг/м3.

Усього до цьогорічного рейтингу IQAir World Air Quality Report увійшло 116 столиць. Серед мегаполісів із найбільш забрудненим повітрям опинилися Нджамена (Чад), Дака (Бангладеш), Багдад (Ірак). У списку міст із найчистішим повітрям – Сан-Хуан (Пуерто-Ріко), Гамільтон (Бермуди) та Канберра (Австралія).

Дані, використані у звіті, були зібрані з понад 30 000 станцій моніторингу якості повітря, включно із міською системою моніторингу Києва.

 

Фото на головній: Unsplash/Oleksandr Zhabin

 

Читайте також:

У двох районах Києва з’явились нові пункти моніторингу якості повітря

Уряд Мальти інвестує €700 млн в озеленення острова

У Мадриді стіни кільцевої дороги облаштують вертикальним озелененням