Київ хоче обмежити висотність забудови на Подолі до 15 метрів

ДОКС планує встановити обмеження щодо висотності забудови на Подолі до 15 метрів, внести мораторій на забудову будинків старше 100 років, та посилити відповідальність забудовників за руйнацію історичних будинків.

Про це в інтервʼю “Твоєму місту” розповіла нова очільниця Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Сольовйова.

Департамент охорони культурної спадщини КМДА планує скасувати власний наказ від травня 2022-го про встановлення нових обмежень по висотності забудови на Подолі у межах 27 метрів та 42 метрів.

“У мене є ця документація, буду її дуже ретельно вивчати. Як на мене, на всьому Подолі має бути 15 метрів, як було раніше. Вживатиму певних заходів, згідно із законодавством, для того, щоби зберегти Поділ”, – повідомила Марина Соловйова.

Фото: Відкриті джерела

Нова очільниця департаменту очікує на опір забудовників: “Хочу зберегти історичний центр і буду робити все, щоб скасувати рішення про збільшення висотності на Подолі. Раджуся з експертами, вивчаю нормативну базу, зараз дуже багато часу витрачаю на те, щоби зробити все юридично правильно. Розумію, що це оскаржуватимуть у судах, тому зробимо все правильно”, – зазначила очільниця департаменту.

Також чиновниця закликає великий бізнес долучитися до проєктів з відновлення старовинних будинків.

 

 

Читайте також:

Київрада не підтримала проєкт про додатковий захист 100-літніх будинків

КМДА збільшила максимальну висоту забудови в історичному центрі Подолу

На Рейтарській відновили демонтаж будівлі Київського повітового земства