Kyiv Design Week вперше цього року проводять одночасно в Україні та Швейцарії: деталі заходу

/ Дизайн /

З 31 серпня по 19 вересня у швейцарському місті Цюрих у рамках Zurich Design Weeks за підтримки GIZ  відбудеться Kyiv Design Week 2023 «Київ: Місто змін», під час якого європейці матимуть змогу познайомитися із сучасним українським дизайном у всіх його проявах.  

Київський тиждень дизайну цього року відбудеться вперше. Через повномасштабну війну місто не в змозі прийняти повноцінний івент, крім того, багато українських дизайнерів зараз вимушено працюють у різних містах Європи. Тому на допомогу прийшли колеги з Zurich Design Weeks, які зголосилися провести Київський тиждень дизайну у своєму місті. 

«Ця подія давно була у стратегічних планах асоціації Design4Ukraine. Спочатку через COVID-19 і зараз через війну ми не можемо реалізувати всі ідеї у повному обсязі, але все одно започатковуємо таку важливу для країни подію. Ми присвячуємо Kyiv Design Week українській столиці, бо протягом багатьох століть Київ був на перехресті шляхів і культур, залишаючись Майданом свободи для багатьох поколінь. Легендарний Київ продовжує нас надихати, мріяти, творити, змінюватися навіть у такий складний час, коли в країні триває повномасштабна війна», — кажуть ініціатори та куратори події Анастасія Білецька та Ярослав Белінський.

Kyiv Design Week відбуватиметься одночасно на різних локаціях Цюриха й Києва і представлятиме графічний, предметний, промисловий та колекційний дизайн, кібермоду, мистецтво та різні ремесла. Основні події пройдуть у Цюриху, де майже три тижні на різних локаціях будуть організовані виставки, дискусії, презентації, лекції, покази документальних фільмів, перформанси, світлове шоу та багато інших івентів, які нагадають європейцям про Україну та її таланти.

Відкриття Kiyv Design Week у Цюриху, 30 серпня2023 року

  • Projector Institute покаже у Цюриху короткометражний фільм «Хроніки київського дизайну» (Kyiv’s Design Chronicles);
  • українська IT-компанія MacPaw представить у Цюриху новий універсальний та варіативний шрифт Fixel Font.;
  • UFEG (Ukrainian Fashion Education Group) покаже колекцію одягу Roots of the future, яка досліджує злиття моди та технологій;
  • бренд TheO Wallpaper представить палітру кольорів фарб для інтер’єрів Kyiv colors, які є відображенням кольорів різних архітектурних об’єктів української столиці;
  • українська годинникова компанія ZAVOD розкаже історію годинників RIDER1991 та REAL TIME;
  • Save Kyiv Modernism та Aspichi представлять у VR-подорож архітектурними об’єктами бруталізму української столиці.

Kiyv Design Week/Zurich Design Week. PreOpening, 30.08.2023

Кілька подій в рамках Kyiv Design Week відбудеться і в Києві, зокрема, прихильники дизайну зможуть відвідати презентації, дизайнерські панелі та воркшопи. 

Повна програма Kyiv Design Week доступна за посиланням.

 

 

Читайте також:

“Усвідомлені сни”: благодійна виставка молодої української художниці Анастасії Большакової

“Архітектори за спадщину”: мета проєкту UREHERIT і чому він на часі саме зараз

ДВРЗ Design Days: Дні сучасного українського промдизайну