Kyiv Design Week: програма заходів в Києві 14-15 і 19 вересня

/ Дизайн /

З 31 серпня по 19 вересня у швейцарському місті Цюрих у рамках Zurich Design Weeks за підтримки reactUkraine і TIPSTER триває Kyiv Design Week 2023 «Київ: Місто змін», під час якого європейці знайомляться із сучасним українським дизайном у всіх його проявах. 

Київський тиждень дизайну цього року відбувається вперше. Основні події тижня розгортаються в Цюриху, який виступає хостом Kyiv Design Week 2023, проте кілька івентів відбудеться і в Києві. Програма заходів, які варто відвідати в українській столиці.

Kyiv: City of Changes

Коли: 14—15 вересня

Де: інноваційний простір MacPaw Space (вул. Велика Васильківська, 100) 

Дводенний інтенсив для всіх, кого цікавить дизайн і креативні індустрії. Перший день буде присвячено історіям успіху сучасних українських креативних бізнесів, а також критичним точкам на шляху втілення мрії. Серед спікерів — CEO Projector і видавець Telegraf.Design Олександр Трегуб, співзасновниця Zavodshop Ольга Кучмєєва, засновник і артдиректор компанії Expolight KLDS Микола Каблука, засновник і артдиректор шрифтової студії AlfaBravo Кирило Ткачов, співзасновниця SaveKyivModernism Ольга Терефеєва та інші представники дизайн-сфери в Україні.

«Учасники говоритимуть про те, які зміни сталися в їхньому бізнесі на шляху від початкової ідеї до певного розвитку і зростання. Також поговоримо про те, як креативний бізнес впливає життя в країні та відображає переламні моменти історії», — кажуть організатори.

Другий день Kyiv: City of Changes буде присвячений дизайну змін для креативної економіки, а також темі спільнотворення екосистеми креативних індустрій.

«У другий день будемо говорити про те, як можна якісно впливати на архітектуру середовища — як з точки зору дизайну, так і з точки зору бізнесу. А також про те, як креативні індустрії допомагають Україні розвиватися, бути більш цілісною та сучасною, і які реформи необхідно запровадити в найближчому майбутньому заради покращення», — відзначають організатори.

Crossing Kyiv Talk 

Коли: 19 вересня

Де: Naked Room (вул. Рейтарська, 21)

Презентація Crossing Kyiv — редакційного проєкту від видання NO MAD Paper. Видання присвячено Києву і його сучасній культурі, зокрема, дизайну, архітектурі та креативним людям, які рухають цю індустрію. Зокрема, Crossing Kyiv розповідає про іноземців, які працюють у креативній індустрії та вважають Київ своїм другим домом. Так, наприклад, можна буде дізнатися історію Марка Вілкінса — кінорежисера і сценариста зі Швейцарії, який вже давно живе в Києві та каже, що його серце поділено навпіл між Цюрихом і Києвом.

«Це тестова версія нового видання про дизайн, яке в майбутньому має стати таким собі культурним дипломатом у сфері поліграфії, оскільки якісних видань на цю тему в Україні дійсно не вистачає. Власне, в цій ніші є лише видання Telegraf, яке ми презентуємо в Цюриху в рамках Kyiv Design Week, але хочеться, щоб українського контенту такої високої якості було набагато більше», — кажуть організатори.

Благодійний акустичний концерт

Коли: 15 вересня

Де: Vozianov Studio (вул. Івана Франка, 17В, вхід з вулиці Лисенка) 

Благодійний акустичний концерт на честь завершення Kyiv Design Week у Цюриху та Києві. 

«Концерт відбудеться як фінальний акорд першого Kyiv Design Week, під час якого ми будемо збирати донати для Збройних сил України. Адже саме завдяки ЗСУ ми маємо цю унікальну можливість під час повномасштабної війни продовжувати жити своїм креативним життям», — наголошують організатори.

Повна програма фестивалю тут.

Kyiv Design Week відбувається в межах проєкту TIPSTER: «Trade, Intellectual Properties Support, and Technical Regulation», який реалізується ГС «Фонд підтримки реформ в Україні» за фінансової підтримки уряду Німеччини в межах проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), виконавцем якого є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Проєкт спрямований на підвищення конкурентоспроможності та стійкості українських малих і середніх підприємств, особливо з огляду на вступ до ЄС.

Організатори:

Асоціація Design4Ukraine — українське професійне громадське об’єднання з місією формування цілісного суспільства. Бачення полягає в тому, щоб забезпечити краще та безпечніше життя громадян шляхом впровадження інструментів та просування культури дизайну. Сайт асоціації.

Design of Changes — комплексна багатоетапна програма створення екосистеми пасіонаріїв. Для кожного, хто має запит на відповідальність за своє майбутнє. Для тих, хто приносить нові ідеї та має бачення майбутнього. Для всіх, хто впроваджує нові цінності, транслює сенси та забезпечує рух вперед.

 

 

Читайте також:

Kyiv Design Week вперше цього року проводять одночасно в Україні та Швейцарії: деталі заходу

“Модуль тимчасовості”: у Львові відкрився виставковий простір

У Нью-Йорку відкрилася виставка робіт українських митців резиденції Biruchiy