Кияни закликають захистити Галерний острів від забудови — петиція

На сайті Київради з'явилась петиція щодо захисту Галерного остріва від забудови та створення пам'ятки природи «Ліс орхідей» в урочищі Покол.

Зазначається, що Галерний острів (півострів) та урочище Покол складають неподільну екосистему Голосіївського району, що за своєю цінністю не поступається таким об’єктам природно-заповідного фонду, як Жуків острів та Лиса гора.

“Острів Галерний є оазисом біорізноманіття та прихистком для багатьох видів рослин і тварин, включаючи рідкісні та охоронювані види. Цей острів відіграє важливу роль у збереженні природних ресурсів та підтримці екологічної рівноваги у нашому регіоні”, – пишуть автори петиції.

На Галерному острові зафіксовано популяцію поліксени. Фото: з відкритих джерел

На острові є багато червонокнижних тварин і рослин, і взагалі територія водного фонду не може бути забудована згідно Водного кодексу України.

Також в тексті петиції зазначається, що депутатка Київради Ксенія Семенова спільно з Київським еколого-культурним центром підготувала та зареєструвала проєкт рішення Київської міської ради про створення пам’ятки природи «Ліс орхідей» площею 45 га в урочищі Покол. Однак, забудовником організовано шалений спротив узгодженню цього проєкту рішення в Київраді та КМДА.

“Забудова Галерного острова буде означати не тільки кричуще порушення природоохоронного законодавства, але і чергову втрату національного надбання”, – наголошують автори петиції.

На момент публікації новини зібрано трохи більше 700 голосів з необхідних 6 тисяч. Підтримати петицію можна за посиланням.

 

 

Читайте також:

Активісти вважають, що Галерний острів у Києві на межі зникнення через забудовників

Мер Києва розповів, коли зведуть пішохідний міст та облаштують Оболонський острів

КМДА оголосило “Заплаву орхідей” та “Гай хижих птахів” природними памʼятками