Кияни вимагають зберегти від генделів і парковок парк «Наталка» на Оболоні 

/ Урбаністика /

Також мешканців столиці обурила надто низька ціна на оренду земельної ділянки біля зеленої зони.

Відповідну петицію зареєструвала на сайті Київської міської ради Богдана Бесчастна.

Громада і представники ГО «Парк Наталка» виступають проти проїзду через парк індивідуальних автівок та облаштування парковки для відвідувачів «спортивно рекреаційного комплексу» біля кесону всередині парку.

Утім, громада стверджує, що не проти реконструкції кесона як громадського простору та створення «спортивно-рекреаційного комплексу» доступного для його відвідування пішки.

Слід зауважити, що Київрада рішенням від 09.02.2023 № 5982/6023 «Про передачу ТОВ «Гювексхаус» земельної ділянки в оренду для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей на Оболонській набережній, 18 у Оболонському районі міста Києва» передала в оренду земельну ділянку під кесоном і суміжними з ним спорудами, які дійсно фактично перебувають у приватній власності. Проте, є питання до законності перебудови цих споруд.

Зображення: petition.kyivcity.gov.ua

Громада не погоджується також із ціною оренди, яка склала за 1,28 га земельної ділянки суміжної з парком «Наталка» всього лише 270 892, 81 грн у рік, що становить орієнтовно 22 000 грн у місяць.

«Потрібно знайти відповіді й на запитання: чи порушив під час ухвалення цього рішення київський міський голова принципів уникнення конфлікту інтересів, коли зізнався, що має з власником кесону особисті дружні відносини», – йдеться у поясненні до петиції.

За кілька днів вдалось зібрати майже 2700 підписів із 6 тисяч необхідних. 

Детальніше ознайомитись із вимогами ініціативи та підтримати звернення можна тут.

 

 

Читайте також

У Києві відкриють перший в Україні перехоплювальний паркінг

У Бучі за кошти Японії прибирають руїні знищених будинків і ліквідують сміттєзвалище

В Амстердамі встановлюють лавки з переробленого пластику, створені завдяки 3D-друку