Авторка петиції, Марія Виноградова, зареєструвала її сьогодні, 22 вересня.
“Через мурали, їх виконання та місце розміщення, виникає велика кількість конфліктів в місті. Це повʼязано з різним сприйняттям їх мистецької цінності і, головне, непрозорою процедурою прийняття рішень щодо їх створення. Публічний простір належить усім киянам і, часто, їм не байдуже, що в ньому зʼявляється”, – зазначає вона.
Рішення щодо того чи іншого муралу зазвичай приймаються представниками Районних державних адміністрацій без консультацій з громадою та експертним середовищем. Особливе обурення викликає нанесення муралів на стінах будинків з охоронним статусом без попереднього погодження з Департаментом охорони культурної спадщини.
Марія попонує створити прозорий механізм, який регулюватиме баланс між виразом митця та збереженням образу міста.
Читайте також:
На історичному будинку почали малювати мурал без погодження: кияни викликали поліцію
На вʼїзді у Рівне планують замінити радянську мозаїку на сучасний обʼєкт