У своєму проєкті команда пропонує змінити застарілий тип мікрорайонної забудови на квартальний. Цей підхід дозволить вирішити низку проблем, зокрема, некомфортно-велику висотність будівель, відсутність нормальних громадських просторів, “нічийність” подвір’їв, соціалізацію населення.
“Через багатоповерховість будівель і низьку щільність забудови існують великі неексплуатовані “нічийні” простори. До руйнувань площа житлового фонду складала орієнтовно 647 406,08 м².
Через те, що Північна Салтівка є спальним районом міста, зведеним за принципом мікрорайонної забудови, більша частина мешканців вимушена виїздити на роботу в центр або інші райони, що спричиняє посилення і без того напруженого трафіку… Квартальна ж забудова наблизить Харків до європейського формату життя, де ідею мікрорайонів забракували ще кілька десятиліть тому”, – вважають в архстудії.
Нині Північна Салтівка забудована типовими 9, 12 та 16-поверховими панельними будинками. Згідно з проєктом, завдяки збільшенню щільності забудови і зменшенню висотності (до 6 поверхів) вдасться отримати більшу площу житлової забудови – 1 338 916 м².
Водночас, аби відійти від концепту мікрорайону, архітектори передбачили поєднання житлової інфраструктури з громадськими будівлями змішаного використання, які містять торгівельно-офісні простори.
Особливу увагу відвели для внутрішніх просторів подвір’їв. Їхня реорганізація полягає в облаштуванні зон тимчасового паркування, паркінгів на перших поверхах, а також прихованій системі сміттєзбору.
Окрім того, запроєктовано бомбосховища. Для вцілілих житлових будинків передбачили метод їхнього інтегрування у нову забудову завдяки системі навісних фасадів.
За пропозицією архітекторів, торговельно-комерційні зони та будівлі змішаного використання матимуть загальну площу 750 000 – 900 000 м². Це дозволить створити “комфортні умови життя, де все поруч із домом”.
Також завдяки поєднанню комерційної та житлової квартальної забудови створюється баланс транспортного потоку. Для зменшення трафіку і покращення логістики архітектори додатково пропонують розвинути мережу громадського транспорту з окремою смугою для тролейбусів та автобусів і створити необхідні умови для велотранспорту.
Школи, дитячі садки і поліклініки розташовуються відповідно до встановлених радіусів доступності та кількості мешканців. EGOHOUSE пропонує альтернативу радянським типовим проєктам шкіл. Крім того, вони будуть облаштовані безпечними і комфортними бомбосховищами на території комплексів.
Громадські простори у перспективі можуть розташовуватись як у внутрішніх дворах житлових комплексів, так і навколо торговельно-комерційної зони. Водночас спільною зоною відпочинку для всіх мешканців міста може стати Манжосів Яр.
Розробкою проєкту займались Максим Муратов, Максим Канівець, Таня Бородаєнко, Ольга Музика, Анна Андріанова. Детальніше ознайомитись з пропозицію можна за посиланням.
Варто зазначити, що Північна Салтівка – один із наймолодших районів Харкова, відбудований протягом 1984-1993 років. Унаслідок постійних російських обстрілів ця територія зазнала значних руйнувань.
Нагадаємо, що напередодні на міжнародному форумі у Мадриді презентували стратегію Генерального плану Харкова. Місто пропонують перетворити на новітній центр освіти з “зеленою” інфраструктурою.
Читайте також
У Чернівцях здійснять реконструкцію головного парку міста з набережною – візуалізації
Який вигляд матиме новий готель у центрі Львова. Результати архітектурного конкурсу
Використання BIM-технологій у будівництві стане обов’язковим: коли і для кого