Костел Святого Миколая внесли до Державного реєстру нерухомих пам’яток України

/ Архітектура /

На початку минулого року в будівлі костелу спалахнула пожежа та знищила цінний орган.

Про це повідомив постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

“Внесено об’єкти культурної спадщини національного значення (Миколаївський костьол, будинок причту та Ансамбль Миколаївського костьолу та будинку причту, що розташовані за адресою м. Київ, вул. Велика Васильківська, 75) до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. У зв’язку з цим зазначені пам’ятки виключено із списку пам’ятників архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави”, – йдеться у публікації.

Костел Святого Миколая. Фото: MYTRAVEL

Варто зазначити, що 3 вересня 2021 року у костелі Святого Миколая сталась пожежа. Задля ліквідації її наслідків 21 український бізнесмен надав кошти на відновлення храму. 

25 листопада Національний будинок органної та камерної музики призначив ТОВ “Укрспецреставрація” підрядником для виконання реставраційних робіт. Почали реставрацію 6 грудня 2021 року, а тривала вона до 31 січня 2022. Відновлення фасаду мали розпочати у березні 2022 року. 

Результати завершення протиаварійних робіт. Фото: Tkachenko.UA

Результати завершення протиаварійних робіт. Фото: Tkachenko.UA

Результати завершення протиаварійних робіт. Фото: Tkachenko.UA

Костел Святого Миколая сконструював Владислав Городецький ще у 1899-1909 роках. Побудована в готичному стилі будівля розташована у самому центрі міста на вулиці Великій Васильківський. 

Після 1917 pоку храм закрила радянська влада. У 1930-ті роки він використовувався як складське приміщення, пізніше тут був розташований архів. Під час Другої світової війни значна частина будівлі була зруйнована, поки у 1978 році під керівництвом архітектора Олега Граужіса її не реставрували. 

 

 

Читайте також

Костел в Киеве, парк в Одессе и филармонию в Днепре подсветили в поддержку врачей

Унаслідок пожежі на острові Пасхи зазнали значних пошкоджень відомі камʼяні ідоли моаї

“Не дали зустрітись із Папою”. Американський турист розбив у Ватикані дві давньоримські скульптури