Корпус першої в Україні школи, яку друкують на 3D-принтері, зведуть вже у червні

Новий корпус початкової школи №23 у Львові, яку надрукують за допомогою 3D-принтера, відкриють вже у 2024 році.

Зазначається, що це буде найбільша навчальна будівля у світі, збудована за допомогою 3D-принтера. Будівництво триватиме близько п’яти тижнів і завершиться у червні цього року.

Візуалізація корпусу школи

Візуалізація корпусу школи

Новий корпус школи, що розрахований на 100 учнів, відкриється для відвідування 100 учнів вже у 2024 році.

Це буде одноповерховий навчальний корпус, що матиме класні кімнати, вчительську, санвузли й хол з інклюзивним простором. У Team4UA пояснюють, що 3D-друк допомагає зводити будівлі “в десятки разів швидше” й допомагає більш ефективно використовувати ресурси. 90% матеріалів, необхідних для будівництва, виготовлені в Україні.

Візуалізація корпусу школи

Будівництво навчального корпусу розпочалося у листопаді 2022 року. Тоді вдалося закласти фундамент, але згодом процес будівництва був зупинений через масовані ракетні обстріли України, нестачу електропостачання та нестабільні погодні умови. Навесні роботи відновились.

Фото: Team4UA

Архітектурну та інтер’єрну концепцію проєкту створила київська майстерня balbek bureau. Технологічні партнери проєкту — датська компанія-розробник технології 3D-друку COBOD та будівельна компанія 3DCP Group, яка керуватиме роботою принтера.

Фото: Team4UA

Новий навчальний корпус школи у Львові — пілотний проєкт програми HIVE від Team4UA. Головна задача програми в майбутньому — відновлення будинків, шкіл, мостів та іншої критичної інфраструктури України за допомогою технології 3D-друку. Для цього команда Team4UA планує створити тренінговий центр, доправити в Україну 3D-принтери та навчити українських спеціалістів використовувати їх.

 

 

Читайте також:

Скорочення витрат, економія часу та зменшення відходів — чи може 3D-друк змінити архітектуру житлових будинків

В Дубаї зведуть першу в світі мечеть, надруковану на 3D-принтері

Готель-кемпінг в пустелі Техасу, надрукований 3D-принтером, від данської студії BIG