Копенгаген готується підписати угоду про побратимство з Києвом

/ Урбаністика /

У межах співпраці данські фахівці можуть надати столиці України допомогу з відбудовою та міським розвитком. 

Про це повідомляє медіа The Copenhagen Post.

Завдяки домовленостям столиця Данії продемонструє підтримку українському місту та покладе початок майбутній співпраці у сферах реконструкції та міського розвитку. 

Напередодні укласти угоду про побратимство очільниці Копенгагена Софі Хесторп Андерсен запропонував мер столиці України Віталій Кличко. Відомо, що нині триває переговорний процес між двома сторонами щодо врегулювання аспектів договору та визначення секторів співпраці. 

“Копенгаген стоїть разом з українцями і Києвом. Протягом року ми вітали тисячі біженців і робимо все можливе, щоб допомогти їм пережити складний час. Але я сподіваюся, що ми зможемо зробити ще більше для їхньої батьківщини під час війни, здійснивши свій внесок у відбудову Києва”, – каже Софі Хесторп Андерсен.

Копенгаген з 2023 року стане світовою столицею архітектури 

До слова, Копенгаген відійшов від укладення загальних угод про побратимство міст. Однак, з огляду на російське вторгнення в Україну, Управління економіки вважає, що доречно зробити виняток. Тому фінансова адміністрація підготувала проєкт відповідної угоди на основі пропозиції від Києва.

Угода стане дійсною лише після того, як Київ її офіційно затвердить, і коли вона буде ухвалена міською радою Копенгагена. У межах домовленостей столиця Данії розглядає варіант відправити до українського міста фахівців, які могли б допомогти порадами і ноу-хау в будівництві, міському розвитку та плануванні.

Очікують, що угода буде діяти протягом трирічного періоду.

 

 

Читайте також

Меценати допомогли відремонтувати музей “Золоті ворота”

У Софії місцева влада влаштувала вечірку просто у міському трамваї

На місці закинутого ресторану на Хрещатику зведуть двоповерховий торговий комплекс – візуалізації